Новини

Довіряти й не перевіряти

28.02.2013 / 15:10
Довіряти й не перевіряти

За останні два роки ДПС у Запорізькій області значно скорочено перевірки суб'єктів господарювання. Зокрема, на I квартал цього року заплановано 75 планових перевірок, що на 27% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Всього в січні 2013 р. проведено 174 документальних перевірок, з яких 22 — планові та 154 позапланові. Кількість планових перевірок порівняно з січнем 2012 р. скорочено на 7. За результатами документальних перевірок до бюджетів усіх рівнів додатково надійшло 9,6 млн.  грн.

Під час перевірок податківці продовжують виявляти «напрацьовані» підприємствами схеми ухилення від оподаткування. Часто СПД не відображають результати фінансово-господарської діяльності у податковому обліку та мінімізують прибутки підприємства через штучне завищення валових витрат або зменшення податкових зобов'язань з ПДВ шляхом завищення податкового кредиту за допомогою використання підприємств з ознаками «фіктивності». Також ними допускаються методологічні помилки у бухгалтерському та податковому обліку та інше.

Для прикладу, спеціалісти районних інспекцій області під час проведення планових перевірок встановили, що низкою підприємств неправомірно відображено в податковому обліку вартість придбаних товарів (послуг з мерчандайзингу, просування торгової марки й ін.), які фактично не пов'язані з веденням господарської діяльності платника. Тобто підприємства, порушуючи чинне законодавство, відносили до валових витрат та податкового кредиту суми оплат послуг з просування товарів, право власності на які на момент надання таких послуг перейшло до іншої особи. При реалізації готової продукції право власності від продавця до покупця переходить в момент підписання товарно-транспортної та видаткової накладної на складі покупця. Внаслідок встановлених порушень донараховано податкових зобов'язань на суму 500 тис. грн.


ДПС у Запорізькій області

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42