Новини

Відображення у податковій декларації доходу у вигляді процентів, нарахованих на банківський рахунок

04.03.2013 / 15:57
Відображення у податковій декларації доходу у вигляді процентів, нарахованих на банківський рахунок

Відповідно до пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України до загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід у вигляді процентів на поточний або депозитний банківський рахунок. При цьому абзацом шостим п. 1 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу визначено, що зазначений підпункт набирає чинності з 1 січня 2013 р.

Такі доходи фізичні особи мають право не відображати у податковій декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2012 р.

Формою податкової декларації також не передбачено окремого рядка щодо відображення доходів, отриманих у вигляді процентів на поточний або депозитний банківський рахунок.

Водночас з 1 січня 2015 р. до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включатиметься дохід у вигляді процентів на поточний або депозитний банківський рахунок, крім:

  • доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, нарахованих на цінні папери, емітовані Мінфіном України, та на боргові зобов’язання Нацбанку України;
  • доходів у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42