Новини

Квітам — «зелену вулицю»

06.03.2013 / 17:42
Квітам — «зелену вулицю»

Імпортні квіти напередодні 8 березня проходитимуть митне оформлення без жодних проблем.


Зважаючи на посилений попит на квіткову продукцію у лютому-березні, Міністерство доходів та зборів взяло на особливий контроль митне оформлення імпорту зрізаних квітів та квітів у горщиках.

Слід зазначити, що на сьогодні немає обмежень щодо місця здійснення митного оформлення квітів. Оформлення цієї групи товарів відбувається у звичайному режимі та з дотриманням строків відповідно до вимог чинного законодавства. Зазначимо, що достовірність декларування, а також наявність необхідних документів або відміток про проходження фітосанітарного контролю – це запорука максимально швидкого проходження митних процедур.

Квіти – це особливий товар, який не має тривалого терміну зберігання. Відповідно до статті 360 Митного кодексу України митний контроль товарів, які мають обмежений строк або особливий режим зберігання, здійснюється першочергово.

Разом з тим рекомендуємо імпортерам використовувати в цьому випадку електронне декларування. Нагадаємо, що відповідно до Митного кодексу України, паперовий та електронний варіанти митної декларації мають однакову юридичну силу. Разом з тим використання саме електронного варіанта дасть змогу значно прискорити процес митного оформлення товарів.

У разі виникнення будь-яких проблем під час митного оформлення компанії-імпортери можуть поскаржитися на дії посадовців (телефон сервісу «Пульс» Міністерства доходів і зборів (044) 284-00-07).

Також застерігаємо суб’єктів господарювання від спроби безпідставно підвищити вартість квітів у роздрібному продажу у святкові дні. Жодного економічного підґрунтя для цього немає. Більше того, об’єднання баз даних Податкової та Митної служб дозволяє здійснювати досконалий контроль за фінансовою діяльністю компаній, що провадять зовнішньоекономічну діяльність та роздрібну торгівлю, у тому числі контролювати правильність сплати всіх необхідних платежів до держбюджету.

Міністерство доходів і зборів України вітає усіх жінок зі святом 8-го березня і зі свого боку робить усе, щоб цього дня весна, свято та красива квітка були в кожному домі.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42