Новини

Звернення Міністра доходів та зборів Олександра Клименка з приводу законопроекту про трансфертне ціноутворення

12.03.2013 / 10:11
Звернення Міністра доходів та зборів Олександра Клименка з приводу законопроекту про трансфертне ціноутворення

Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим підписаний для внесення до парламенту законопроект про трансфертне ціноутворення. Мало хто вірив, що це можливо. В  тому, що цей документ з'явився на світ, був привселюдно обговорений, деталізований з урахуванням побажань бізнесу, заслуга противників цього документу, можливо, не менша, аніж прихильників. Принаймні, вся країна обізнана про принципову позицію уряду  щодо  припинення виведення капіталів в офшори. 

Словосполучення «трансфертне ціноутворення» сьогодні відоме та зрозуміле не тільки бізнесменам, експертам, народним депутатам, а й багатьом іншим громадянам, які до цього були далекими від питань  державного регулювання економіки. Тому я маю висловити подяку всім, хто так чи інакше, долучився до розгортання всезагальної дискусії щодо «офшорного» питання.

Готовність українського бізнесу до роботи за найкращими світовими стандартами явно недооцінили, а бажання зекономити та зменшити витрати — переоцінили. Сумлінні підприємці стали нашими союзниками у розробці цього необхідного для наведення ладу законопроекту.

Дуже тішить та дає велику надію на успіх конструктивна позиція бізнесу, точніше — тієї здорової частки підприємницьких кіл, що прагнуть респектабельності, прозорості, соціальної відповідальності та поваги з боку держави, клієнтів, зарубіжних партнерів, що прагнуть працювати легально, залишивши позаду поняття «тінь» та «мінімізація податкових зобов'язань».

Власники та топ-менеджери провідних українських корпорацій вже не готові розмінювати примарні «вигоди» на свою репутацію добропорядних платників податків, соціально відповідальних бізнесменів, гідних представників нашої країни у міжнародній бізнес-спільноті.

Тепер настала черга українських депутатів прийняти вольове рішення в інтересах нашої  держави та Ії громадян. Продемонструвати всім нашу здатність не тільки географічно, але й ідеологічно, організаційно, культурно та ментально стати повноправною частиною Європи та світу.

Впевнений, що українські парламентарі   зможуть проявити конструктивну позицію при розгляді цього законопроекту та зроблять свій внесок у формування в України податкової культури європейського зразка — саме практика провідних країн ЄС була нашим взірцем при розробці запропонованих законодавчих новацій.

Ми з вами стоїмо  на порозі історичних змін.  Я глибоко переконаний, що з моменту прийняття Верховною Радою цього закону ми зможемо вживати фрази на кшталт «цивілізоване ведення бізнесу» та «податкова культура» не в якості опису наших мрій та побажань, а як реальні атрибути стану  національної економіки.


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42