Новини

Міліція звітує

12.03.2013 / 16:32
Міліція звітує

До державного бюджету мобілізовано 3 002,6 млн. грн., що становить 110,8% від доведених Міністерством фінансів індикативних показників з надходження коштів, та майже на 700 млн. грн. перевищує показники минулого року. До місцевих бюджетів мобілізовано 540,7 млн. грн., або 111,6% індикативних показників та більш ніж на 45 млн. грн. перевищує минулорічний збір.

Вагому роль в наповненні бюджету відіграють підрозділи податкової міліції, на які, до завершення реорганізації Державної податкової і митної служб у Міністерство доходів і зборів, покладаються завдання щодо запобіганню кримінальним і іншим правопорушенням у сфері оподаткування та бюджетній сфері, їх розкриття і розслідування.

Так, протягом січня-лютого 2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань податковою міліцією Полтавської області обліковано 109 інформацій про кримінальні правопорушення, пов’язаних із порушеннями законодавства у сфері оподаткування. З них за ознаками тяжких і особливо тяжких злочинів обліковано 22 кримінальні правопорушення, у т.ч. 13 — за умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах на загальну суму понад 200 млн. грн.  Відносно СГД-великих платників податків до ЄРДР внесено 15 інформацій про викриті схеми ухилення від оподаткування та розпочато по них кримінальні провадження.

У взаємодії з іншими структурними підрозділами органів ДПС податковою міліцією Полтавської області забезпечено додаткові надходження до Державного бюджету на суму 6,5 млн. грн., крім цього, попереджено 2 факти незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість на загальну суму понад 40 млн. грн., розпочато кримінальне провадження за ознаками ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків).

Під час перевірки на предмет повноти сплати в бюджет податків і митних платежів СГД, що здійснювали зовнішньоекономічні операції, виявлено 2 факти експорту товарів до офшорів та країн з пільговим оподаткуванням на загальну суму 126,5 млн. доларів США, під час яких з метою заниження об’єкту оподаткування були використані схеми ухилення від сплати податків на загальну суму близько 80 млн. грн. Розпочато кримінальні провадження за ознаками ч.3 ст.212 КК України.

За результатами вжитих оперативних заходів щодо протидії незаконному обігу підакцизних товарів, припинено 5 незаконних виробництв підакцизної продукції, у т.ч. 4 — з виробництва лікеро-горілчаної продукції. Із незаконного обігу вилучено товарів на суму майже 1 млн. грн., у т.ч. спирту на суму 100 тис. грн., незаконно виготовленої горілки на суму 170 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 25 тис. грн. Розпочаті кримінальні провадження за 3 фактами незаконного виготовлення і збуту підакцизних товарів (ст.204 КК України), у т.ч. 1 — за ознаками ч.3 ст. 204 КК України за фактом виготовлення горілчаної продукції з недоброякісних матеріалів, що становить загрозу життю і здоров’ю людей.

Слідчими податкової міліції закінчено розслідування та направлено на розгляд суду 9 кримінальних проваджень, з яких 7 — з обвинувальним актом та 2 — з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності. По закінчених провадженнях до бюджету відшкодовано збитків на суму 2,6 млн. грн., накладено арешт на майно підозрюваних у скоєнні злочинів осіб на суму 4,7 млн. грн.

При цьому, у взаємодії з органами прокуратури, значна увага приділяється дотриманню законності в організації оперативно-службової діяльності підрозділів податкової міліції, недопущення тиску на бізнес і проведення необґрунтованих перевірок. Зокрема, такі перевірки здійснюються лише в рамках ведення справ оперативного обліку та перевірки інформації, внесеної до ЄРДР.


УПМ ДПС у Полтавській області