Новини

Новацію — в дію!

13.03.2013 / 10:34
Новацію — в дію!

Фахівцями Міністерства доходів і зборів України здійснюється розробка інформаційних карток стосовно кожної з адміністративних послуг, які надаються податковими та митними органами.


Законом України № 5203-VI «Про адміністративні послуги», який було прийнято 6 вересня 2012 року, закладено фундамент щодо впорядкування та розвитку системи надання адміністративних послуг на чітко визначених правових засадах.

Одним із завдань, поставлених зазначеним Законом перед суб'єктами надання адміністративних послуг, є забезпечення права громадян на отримання повної та достовірної інформації про порядок надання таких послуг.

З цією метою Законом введено поняття інформаційної картки адміністративної послуги, що має бути розроблена та затверджена суб'єктом її надання на кожну адміністративну послугу.

В інформаційній картці адміністративної послуги, зокрема, передбачено розмістити:

  • найменування суб'єкта надання адміністративної послуги, його місцезнаходження, режим роботи, телефон, адресу електронної пошти та веб-сайту;
  • перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги;
  • порядок та спосіб їх подання;
  • інформацію про умови чи підстави отримання адміністративної послуги;
  • платність або безоплатність адміністративної послуги, розмір та порядок внесення плати;
  • строк надання адміністративної послуги;
  • результат надання адміністративної послуги;
  • можливі способи отримання відповіді (результату);
  • акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги.

При цьому суб'єкт надання адміністративних послуг зобов'язаний оприлюднити інформаційні картки на офіційному веб-сайті та у місцях здійснення прийому звернень.

Інформаційні картки оприлюднюватимуться на офіційному веб-сайті у розділі «Каталог послуг», а також у приміщеннях інспекцій, митниць, центрах обслуговування платників податків.

На сьогодні можна ознайомитись з інформацією щодо переліку адміністративних послуг та порядку їх надання у Реєстрі адміністративних послуг, розміщеному за адресою www.me.gov.ua, а незабаром, у рамках реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 03 січня 2013 року № 13 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного порталу адміністративних послуг», — на Єдиному державному порталі адміністративних послуг.

Ці та інші канали інформування громадськості забезпечать оперативний доступ до регламентів надання адміністративних послуг, та, як наслідок, підвищать якість обслуговування платників податків і зборів.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42