Новини

Разом — ми сила

07.02.2013 / 10:30
Разом — ми сила

До ювілею податкової міліції колишні її працівники об'єдналися у ветеранську раду

Таке рішення ветерани правоохоронного органу Хмельниччини прийняли на урочистому засіданні з нагоди утворення податкової міліції України.

Біля витоків її становлення на Хмельниччині та й в Україні стояв генерал-майор податкової міліції Володимир Кутасевич, який, на жаль, не дожив до сьогоднішньої події. Учасники зборів вшанували пам'ять правоохоронців хвилиною мовчання.

За період функціонування податкової міліції на території області виявлено 2,5 тисячі злочинів у сфері оподаткування. Економічним результатом боротьби з тіньовим сектором економіки стало пряме відшкодування завданих державі збитків по порушених кримінальних справах на загальну суму 127 млн. грн., повернення майна у власність держави на суму 82 млн. грн. Податківцями виведено з тіні понад 400 підпільних виробництв товарно-матеріальних цінностей широкого спектру: від виготовлення м'ясної та рибної продукції до підпільного видобутку корисних копалин і виробництва будівельних матеріалів. Загалом вжитими працівниками податкової міліції області заходами за роки її існування до бюджетів усіх рівнів надійшло близько 450 млн. грн.

На думку керівника УПМ ДПС у Хмельницькій області Олександра Гажоса, результат забезпечується професіоналізмом та високим сумлінням колективу правоохоронців, здатного адекватно реагувати на такі гострі виклики часу, як кіберзлочинність, виведення коштів у тіньовий сектор економіки та в офшори.

«У 2013 році податковими міліціонерами Хмельниччини викрито низку резонансних злочинів з тіньовою конвертацією коштів, при скоєнні яких використані інформаційні технології та Інтернет. Завдяки цьому втрати державного бюджету упереджено на мільйони гривень. Безумовно, що без системного підвищення оперативної майстерності тут не обійтися. Тому ми завжди приділяємо увагу спілкуванню з ветеранами-податківцями, їх оперативно-практичний досвід є неоціненим багатством, особливо у підвищенні професійного рівня наших молодих працівників», — розповідає полковник податкової міліції Олександр Гажос.

Активний діалог з нинішніми офіцерами податкової міліції в ході актуального заходу провів один з перших керівників податкової міліції Хмельниччини, а нині очільник податкової служби Буковини Микола Козловський. З вуст генерала вони дізналися не лише про факти з історії служби, але й почули мудрі настанови стосовно того, як підвищити свій фаховий рівень, забезпечити результат у роботі, чого власне можна повчитися й у самого керівника податкового відомства Чернівецької області.

Варто також зазначити, що більшість ветеранів податкової міліції і сьогодні займають активну суспільну позицію. Яскравим прикладом тут може слугувати колишній перший заступник УПМ полковник Михайло Сімашкевич. Кам'янчани, обравши його з посади першого заступника голови ДПС у Хмельницькій області міським головою, переконались у порядності та професіоналізмі цієї людини, що врешті-решт сприяє перетворенню міста над Смотричем у сучасний європейський туристичний центр.

Одним із пам'ятних моментів урочистостей стало відкриття стенду-музею податкової міліції Хмельниччини, де у концентрованому вигляді можна простежити її історію, сучасність і, безумовно, вписати свою яскраву сторінку.


Віктор ЧИЖ,
ДПС у Хмельницькій області

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42