Новини

Уряд дозволить підприємцям не використовувати печатки

10.04.2013 / 16:06
Уряд дозволить підприємцям не використовувати печатки

Кабінет Міністрів України звузив застосування печаток у господарській діяльності підприємців.


Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення принципу провадження господарської діяльності суб'єктами приватного права без застосування печаток" спрощує процедуру відкриття бізнесу шляхом переходу до добровільності використання печаток суб'єктами господарювання приватного права (тобто підприємствам з приватною формою власності та фізичним особам-підприємцям). Тепер також необов'язково підтверджувати печаткою особистий підпис уповноваженої особи.

Крім того, цим законопроектом вводиться мораторій на отримання будь-яких документів дозвільного характеру для виготовлення печатки. Для цього Господарський кодекс України доповнюється новою статтею 581, яка забороняє вимагати дозволу на виготовлення печаток.

«Прийняття проекту Закону дозволить спростити процедуру створення нових підприємств, поліпшити позиції України в міжнародних рейтингах. Крім того, дія Закону зменшить можливість для здійснення рейдерства та порушень при управлінні та веденні бізнесу. Такий простий приклад: коли на підприємстві відбувається зміна власника, то новий директор найчастіше не може приступити до обов'язків через маніпуляції попередників з печаткою — ні платіжку не відправити, ні договір укласти. З прийняттям цього Закону така ситуація не виникне », — пояснив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42