Новини

Комітет пропонує пільгу

24.04.2013 / 12:09
Комітет пропонує пільгу

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та в цілому проект закону про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об'єктів житлової нерухомості


Законопроектом (реєстр. №2405) пропонується не оподатковувати податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об'єкти житлової нерухомості, які належать прийомним сім'ям, сім'ям опікунів, піклувальників дітей, у яких виховується троє та більше дітей, а також об'єкти житлової нерухомості, які належать дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам із їх числа, але не більше одного такого об'єкта на дитину. 

Під час підготовки проекту до другого читання надійшла 24 пропозиція від суб'єктів права законодавчої ініціативи, з яких враховано 23, відхилено — одну.

На засіданні голова Комітету В.Хомутиннік зазначив: до переліку пільговиків, які не повинні платити податок на нерухоме майно включено дітей-інвалідів, які виховуються одинокими матерями, малозабезпечені сім'ї, які визнаються такими відповідно до закону; врегульовано питання адміністрування податку в цьому році. Запропоновано також з метою уточнення Реєстру платників податку, до кінця року податковим органам провести звірки з власниками майна.

Згідно із документом, пільги із сплати податку не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності). Міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Законопроектом переглянуто розмір житлової площі, на який будуть надаватися пільги. А саме:

  • для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;
  • для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;
  • для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів;
  • для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів.

Тобто, наголошувалося на засіданні, пільга на сплату податку буде застосовуватися до сукупної житлової площі об'єктів житлової нерухомості, що належить платникам податку незалежно від кількості таких об'єктів.

Передбачено також, що для всіх фізичних осіб в 2013 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки нараховуватися та сплачуватися не буде.


Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42