Новини

Щомісяця платниками ПДВ реєструються понад 3 тис. осіб

20.05.2013 / 12:56
Щомісяця платниками ПДВ реєструються понад 3 тис. осіб

У квітні поточного року платниками податку на додану вартість стали понад 3,14 тис. осіб. Порівняно з минулим роком їх кількість зросла на 20 відсотків. За цей період видано майже 5 тис. бланків свідоцтв про реєстрацію платниками цього податку.


Як фіксують аналітики Міндоходів, щомісяця платниками ПДВ реєструються понад 3 тис. Загалом, на 1 травня 2013 року їх нараховується більше 242,6 тис. осіб.

Водночас, зазначають у Міністерстві, платникам незабаром не доведеться отримувати свідоцтва про реєстрацію. Відповідний законопроект, який розроблено фахівцями Міндоходів, підтримано на засіданні Кабінету Міністрів України.

У проекті закону, зокрема, передбачається відмова від практики видачі платникам податку на додану вартість та єдиного податку свідоцтва про реєстрацію та заміна його на виписку з відповідних реєстрів. Відразу після реєстрації дані про платника податків будуть оприлюднені на офіційному веб-порталі Міністерства.

Платники також будуть звільнені від обов'язку повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних, якщо такі зміни внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

У разі підтримки цього законопроекту у парламенті, впевнені у Міністерстві, платники отримають значну економію часу і ресурсів при спілкуванні з державними органами та  полегшення умов ведення бізнесу в Україні.

Нагадаємо, що проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків» розроблено Міністерством доходів і зборів України на виконання Національного плану дій на 2013 рік, а також Плану заходів щодо підвищення показників України у рейтингу Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації Doing Business.


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42