Новини

Історія з хімією

11.02.2013 / 17:47
Історія з хімією

Податкові міліціонери регіону викрили схему розкрадання та легалізації бюджетних коштів хмельницьким підприємством, що перемогло у тендері на поставку трьох тисяч тонн хімічних речовин для дочірнього підприємства державної газодобувної компанії.

Аби набити власні кишені за державний кошт, зловмисники кримінальним шляхом у два з половиною рази завищили реальну вартість контракту на поставку хімікатів державному підприємству. Щоб замаскувати аферу та ввести в оману тендерний комітет, ділки надали йому сфальсифіковані документи про ціну та походження продукції. Таким чином крадіям бюджетних грошей і вдалося укласти вкрай збиткову для країни угоду.

Отримавши доступ до ласого шматка, казнокради залучили до схеми поставки два «підприємства-фантоми» з Києва та Сімферополя. У реальності ж постачання хлористого калію з Росії та Білорусії одразу здійснювалося залізницею на виробничі площі дочірнього підприємства. Відтак ціна питання за допомогою лише розчерку пера виросла, немов на дріжджах, із 8 до 20 мільйонів гривень.

Втім реалізувати свої кримінальні меркантильні апетити у повному обсязі та «освоїти» усі 12 «зайвих» мільйонів гривень державних коштів горе-бізнесменам не вдалось. На заваді стали податківці, які викрили аферу після перших поставок хлористого калію «на вагу золота». Відтак розкрадачі скарбниці встигли «відмити» лише половину тієї суми, на яку розраховували.

Наразі слідчим відділом ДПС у Хмельницькій області проти службових осіб підприємства за розкрадання державного майна та легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах, розпочато кримінальне провадження, що кваліфікується за частиною п'ятою статті 191 та частиною другою статті 209 Кримінального кодексу України.

«Правоохоронці докладають усіх зусиль у боротьбі з розкраданням державних коштів, адже перевитрати бюджетних видатків на подібні «тіньові» закупівлі висмоктують гроші із соціальної сфери держави. Та й взагалі гальмують економічний розвиток країни. Саме тому викриття таких схем знаходиться на особливому контролі у податковій службі», — підсумовує начальник управління податкової міліції ДПС у Хмельницькій області Олександр Гажос.


Олександр КАЛІНЕР,
прес-служба ДПС у Хмельницькій області

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42