Новини

1060 кодів для експерименту

05.06.2013 / 14:45
1060 кодів для експерименту

Комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради України рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення зміни до Митного кодексу України у зв’язку з проведенням економічного експерименту щодо державної підтримки суднобудівної промисловості.


Законопроектом (реєстр. № 2489) пропонується привести у відповідність із Законом «Про проведення економічного експерименту щодо державної підтримки суднобудівної промисловості» положення пп. 6 п. 4 розділу ХХІ Митного кодексу України в частині умов пільгового оподаткування ввізним митом.

Зокрема, передбачається: визначити перелік товарів, які звільнятимуться від сплати мита, безпосередньо в Митному кодексі; розширити перелік таких товарів (із 42 кодів до 1060 згідно з УКТ ЗЕД).

Під час обговорення члени Комітету зазначали, що запропоновані законодавчі пропозиції спрямовано на підтримку суднобудівної промисловості. Водночас народні депутати вважають за необхідне доопрацювати окремі норми законопроекту, у тому числі уточнити деякі назви товарів та їх кодів згідно з УКТ ЗЕД.

На засіданні Комітету підсумовувалося також, що Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України не має принципових заперечень щодо внесеної законодавчої ініціативи та рекомендує прийняти законопроект за основу, з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій. Водночас Міністерство фінансів України в експертному висновку вважає прийняття законопроекту недоцільним і наголошує на неможливості розрахунку вартісної величини впливу на показники бюджету, оскільки розробником не надано прогнозних даних щодо потреб суднобудівної галузі в імпортній продукції.


Інформаційне управління Апарату
Верховної Ради України

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42