Новини

Міндоходів України спільно з OLAF боротиметься з незаконним обігом тютюнових виробів

12.06.2013 / 11:03
Міндоходів України спільно з OLAF боротиметься з незаконним обігом тютюнових виробів

Під час робочого візиту української делегації на чолі з Міністром доходів і зборів України Олександром Клименком до Брюсселю підписано Домовленість про співробітництво щодо незаконного переміщення тютюнової продукції з Європейським офісом по боротьбі з шахрайством (OLAF).


Домовленість, зокрема, передбачає підвищення оперативності обміну інформацією щодо незаконного переміщення тютюнових виробів, а також проведення спільних дій щодо запобігання, виявлення і розслідування незаконного переміщення цієї продукції. З обох сторін визначено контактних осіб, які координуватимуть співпрацю.

«Це якісно новий рівень співпраці. Розраховуємо, що завдяки йому буде впроваджено новий механізм оперативної співпраці й обміну інформацією. Враховуючи, що контрабанда є міжнародною проблемою і має розвинуту кримінальну мережу, що працює через кордони, скоординований підхід і співпраця України з ЄС розглядаються нами як єдиний ефективний спосіб вирішення цієї проблеми», — наголосив Міністр Олександр Клименко на зустрічі з Генеральним директором OLAF Джованні Кесслером.

Міжнародний діяч, зі свого боку, відзначив високий рівень поточного співробітництва ОLАF з українськими митними органами у попередженні незаконного обігу тютюнових виробів. Він нагадав, що 5 червня 2013 р. Європейською комісією було прийнято всеосяжний пакет заходів для посилення боротьби з незаконною торгівлею тютюновими виробами, особливо контрабандою сигарет, враховуючи, що така злочинна діяльність призводить до щорічних бюджетних втрат у країнах ЄС у зв’язку з несплатою податків і зборів на суму понад 10 млрд. євро.

За оцінками фахівців Міндоходів України, понад 92% випадків незаконного вивезення тютюнових виробів з митної території України зафіксовано на кордоні з країнами — членами ЄС. Вжиті митними органами України упродовж 2012 р. заходи дали можливість виявити 3530 фактів незаконного переміщення тютюнових виробів у кількості понад 71 млн. шт. сигарет на загальну суму майже 2,3 млн. євро (23,6 млн. грн.). За 4 місяці 2013 р. виявлено 1135 фактів незаконного переміщення сигарет, вилучено 30 млн. шт. сигарет на загальну суму 5,5 млн. грн. Підписання Домовленості між Міністерством доходів і зборів України та OLAF допоможе обом сторонам ефективніше виявляти й розслідувати випадки незаконного переміщення тютюнових виробів.


Прес-служба Міндоходів України 

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42