Новини

Україна та ЄС поглиблюватимуть співробітництво у боротьбі з податковим шахрайством

12.06.2013 / 11:12
Україна та ЄС поглиблюватимуть співробітництво у боротьбі з податковим шахрайством

Європейська комісія високо оцінює ініціативу України ввести контроль за трансфертним ціноутворенням і готова поглиблювати співробітництво й обмін досвідом у сфері боротьби з податковим шахрайством та мінімізацією податків. Про це повідомив Комісар ЄС з оподаткування та митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством Альгірдас Шемета під час зустрічі з українською делегацією на чолі з Міністром доходів і зборів України Олександром Клименком у Брюсселі.


Зокрема, Альгирдас Шемета закликав Україну взяти активну участь у семінарі високого рівня в рамках європейської політики сусідства та Східного партнерства, який відбудеться 24 — 25 жовтня 2013 р. у м. Вільнюсі (Литва). На семінарі, зокрема, обговорюватимуться теми транзитних процедур, обміну попередньою інформацією, боротьби з контрабандою підакцизних товарів.

Під час зустрічі єврокомісар також високо оцінив запровадження в Україні можливості відшкодування ПДВ в автоматичному режимі, нової системи оподаткування підакцизних товарів, а також звернув увагу на необхідність якісної імплементації Плану дій з реалізації Рамкової стратегії митного співробітництва (25.05.2012 р.).

Зі свого боку Міністр Олександр Клименко акцентував на важливості поглиблення співробітництва між Україною та ЄС у протидії податковому шахрайству, а також запевнив європосадовця, що Україна приділяє значну увагу пріоритетам реформ, передбачених Угодою про асоціацію Україна — ЄС.

«Ми розуміємо порядок денний асоціації як практичний інструмент взаємодії, спрямований на закріплення нової якості співпраці. Ще до набрання чинності Угодою про асоціацію ми заявляємо про готовність взаємодіяти за тими принципами, на яких побудовано цей історично важливий документ. Окрім цього, ми виступаємо за повне виконання Плану дій Рамкової стратегії митного співробітництва, який передбачає боротьбу із шахрайством, діалог у сфері запобігання незаконній торгівлі, у тому числі підакцизною продукцією, обмін досвідом та інформацією. Україна зацікавлена в тому, щоб повною мірою реалізувати потенціал поглибленої співпраці з ЄС», — наголосив Міністр під час зустрічі.

Нагадаємо, 6 — 7 червня 2013 р. на запрошення Європейської комісії з робочим візитом у м. Брюсселі перебуває делегація Міністерства доходів і зборів України на чолі з Міністром Олександром Клименком. Під час візиту заплановано низку зустрічей з представниками Європейської комісії, Всесвітньої митної  організації та інших авторитетних європейських інституцій.


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 6 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42