Новини

Європейським інвесторам в Україні відшкодовують ПДВ мільярдами й обіцяють сприятливий клімат

12.06.2013 / 11:20
Європейським інвесторам в Україні відшкодовують ПДВ мільярдами й обіцяють сприятливий клімат

 

Обсяги відшкодування ПДВ підприємствам з європейськими інвестиціями в Україні збільшилися на 10%, а питома вага відшкодування, що сплачується в автоматичному режимі, зросла до 58%.


Про це повідомив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, презентуючи у Брюссельському прес-клубі проект податкових та митних реформ, пов’язаних з підготовкою Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

За словами Міністра, в 2011 р. підприємствам з капіталом європейського походження було відшкодовано 1,1 млрд. євро, а в 2012 — уже 1,2 млрд. євро. При цьому виплати, проведені в автоматичному режимі, зросли з 570 млн. євро до 740 млн. У поточному ж році європейські інвестори отримали за півроку 707 млн. євро.

Усього в Україні, зазначив Олександр Клименко, працює близько 14 тис. підприємств з європейським капіталом.

«Український уряд зацікавлений у розширенні присутності європейських інвесторів у нашій країні та готовий працювати над створенням сприятливого клімату для них. Тому наші зусилля спрямовано на поступове наближення українських правил оподаткування до стандартів, закладених в законодавстві ЄС. Те саме передбачено й Угодою про асоціацію, і я не маю сумнівів, що в цій частині зобов’язання будуть виконані», — підсумував Олександр Клименко.

Міністр також запевнив, що український уряд зробить все можливе, щоб торгівельні відносини між Україною та ЄС у частині митного супроводу були комфортними, простими і зрозумілими для обох сторін. Зокрема, у планах Міністерства — повноцінне запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, відповідні нормативно-правові акти проходять процедуру узгодження.

Міністр запевнив європейських інвесторів, що уряд не планує введення нових податків, а ставки чинних податків, навпаки, знижуються, щоб стимулювати інвестиційну активність.


Прес-служба Міндоходів України 

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42