Митна справа

Митна декларація пасажира на території СНД матиме єдиний стандарт

12.06.2013 / 15:59
Митна декларація пасажира на території СНД матиме єдиний стандарт

Для громадян країн СНД готують спрощення документації, необхідної для перетину кордону. Планується, що митна декларація пасажира на території СНД матиме єдиний стандарт, що полегшить формальності для громадян, які подорожують між країнами Співдружності.


Формат відповідної декларації та правила її заповнення було погоджено під час 57-го засідання Ради керівників митних служб країн СНД у м. Херсоні.

Окрім цього, під час засідання обговорювалися питання підвищення якості митного контролю в межах СНД. Так, країни — учасниці Співдружності готуються підписати протокол про обмін інформацією між митними службами, а також координуватимуть зусилля у боротьбі з несанкціонованим реекспортом товарів.

Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко у вітальному слові до учасників засідання наголосив, що Рада керівників митних служб уже майже два десятки років є ефективним механізмом налагодження співпраці та координації взаємодії митних служб держав — учасниць СНД у галузі митної політики.

«Я впевнений, що наші спільні дії, спрямовані на вдосконалення митних процедур та сплати митних платежів і митного контролю шляхом аналізу, роботи з базами даних, оперативного обміну інформацією дадуть можливість і надалі забезпечувати баланс між тим, щоб митний контроль був необтяжливим для бізнесу і громадян, та ефективністю його як інструменту захисту національних інтересів у сфері міжнародної торгівлі», — наголосив Міністр у своєму зверненні.

По завершенні засідання було підписано низку двосторонніх документів про розвиток співробітництва між Міністерством доходів і зборів України та митними службами Російської Федерації і Білорусії.

Зокрема, з Державним митним комітетом Республіки Білорусь підписано меморандум про наміри щодо взаємодії під час проведення в Білорусі чемпіонату світу з хокею. Змагання, нагадаємо, пройдуть у 2014 р.

З російськими ж колегами українські фахівці митної справи узгодили оновлений план спільних заходів з розвитку співробітництва, у тому числі в напрямі здійснення митного контролю громадян, що планують відвідати Олімпійські ігри в м. Сочі у 2014 р.

Нагадаємо, Рада керівників митних служб держав — учасниць СНД є постійно діючим органом галузевого співробітництва Співдружності Незалежних Держав, діяльність якого спрямовано на забезпечення координації взаємодії митних служб у галузі митної політики, гармонізацію митного законодавства і створення єдиних митних послуг. До складу Ради входять керівники митних служб держав — учасниць СНД.


Прес-служба Міндоходів  України

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42