Новини

Депутати вдосконалюють процедуру застосування векселів

12.06.2013 / 16:45
Депутати вдосконалюють процедуру застосування векселів

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та в цілому проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо вдосконалення процедури стосовно фінансових векселів).


Законопроектом (реєстр. № 2847) пропонується обмежити в часі діючий механізм відшкодування з бюджету податку на додану вартість із застосуванням казначейських фінансових векселів, а також скасувати застосування казначейських фінансових векселів при автоматичному бюджетному відшкодуванні.

До законопроекту надійшло 32 пропозиції від суб’єктів права законодавчої ініціативи, з яких 11 враховано, по 3 — враховано частково і враховано по суті та 14 пропозицій відхилено.

На засіданні зазначалося, що враховані пропозиції суттєво не змінюють редакцію законопроекту, прийнятого у першому читанні. Уточнено норми щодо добровільності для платників отримання відшкодування ПДВ фінансовими казначейськими векселями

Так, при виявленні бажання отримати відшкодування ПДВ у такій спосіб платник подасть заяву щодо обрання ним способу відшкодування з бюджету ПДВ фінансовими казначейськими векселями. Це дасть можливість забезпечити гарантії рівності всіх платників податку при отриманні бюджетного відшкодування фінансовими казначейськими векселями.

Крім цього, платнику надано можливість здійснювати сплату узгодженого грошового зобов’язання фінансовими казначейськими векселями.

Також доповнено проект нормою щодо звільнення від оподаткування акцизним податком операцій з фінансовими банківськими векселями, виданими у формі електронного документа, і фінансовими казначейськими векселями.


Інформаційне управління
Апарату Верховної Ради України

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42