Новини

Модернізація оподаткування — в дії

12.02.2013 / 10:33
Модернізація оподаткування — в дії

Перший етап впровадження електронно-контрольної стрічки розпочався на Кіровоградщині

Як поінформував на прес-конференції заступник голови ДПС у Кіровоградській області Олександр Підлісний, з 1 січня 2013 р. почалося підключення зовнішніх модемів до реєстраторів розрахункових операцій, які забезпечують передачу інформації про виторги до органів державної податкової служби. Нововведення дасть платникам податків можливість зекономити робочий час завдяки безконтактному спілкуванню з працівниками органів ДПС без будь-яких черг, зменшить витрати на утримання касової техніки та призведе до значного скорочення кількості перевірок.

На сьогодні для суб'єктів господарювання існує два способи впровадження електронно-контрольної стрічки. Перший передбачає придбання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) нового покоління, які створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми, другий — доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.

Олександр Підлісний наголосив, що модем повинен мати підтвердження відповідності вимогам чинних державних технічних регламентів та стандартів згідно із Законом України «Про підтвердження відповідності». Якщо використовується вбудований модем, підтвердження його відповідності має проводитись у складі РРО, який містить цей модем. Моделі реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у користувачів, доопрацьовуються шляхом заміни версії внутрішнього програмного забезпечення відповідної моделі РРО. При цьому до його формуляра (паспорта) обов'язково вноситься відмітка про проведене доопрацювання. Зазначена робота виконується центрами сервісного обслуговування.

На запровадження передачі інформації про виторги до системи зберігання і збору даних від РРО законодавством передбачено адаптаційний період. Відповідальність за неподання звітності з РРО у вигляді фінансових санкцій запроваджується з 1 липня 2013 р. Саме тому користувачам касової техніки необхідно у найкоротші терміни звернутись до центрів сервісного обслуговування, з якими укладено договори про обслуговування РРО, з приводу придбання або проведення доопрацювання РРО, оскільки продовження строків впровадження електронної звітності не буде.

Заступник голови ДПС у Кіровоградській області також зауважив, що з 1 січня 2014 р. розпочнеться другий етап впровадження електронно-контрольної стрічки, який передбачає реєстрацію лише тих РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі. З 1 липня 2014 р. суб'єкти господарювання, які використовують РРО, будуть повинні подавати до органів ДПС дротовими або бездротовими каналами зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Зазначені вимоги стосуються лише тих суб'єктів господарювання, які відповідно до чинного законодавства зобов'язані використовувати реєстратори розрахункових операцій.

За словами посадовця, станом на 1 січня 2013 р. на території Кіровоградської області обліковується 2345 суб'єктів господарювання, які зареєстрували 4669 реєстраторів розрахункових операцій. На сьогодні лише 16 з них пройшли процедуру переобладнання.


Прес-служба ДПС у Кіровоградській області

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42