Новини

Міністр Олександр Клименко разом з інвесторами шукав шляхи покращання інвестиційного клімату

14.06.2013 / 15:22
Міністр Олександр Клименко разом з інвесторами шукав шляхи покращання інвестиційного клімату

Міністерство доходів і зборів України продовжує роботу над тим, щоб процес сплати податків і митних платежів в Україні був максимально простим і комфортним для інвесторів. Про це повідомив Міністр Олександр Клименко під час панельної дискусії «Doing Business in Ukraine»: створення кращого інвестиційного та бізнес-клімату — спільне завдання Уряду та бізнесу», що відбулась у м. Києві в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners».


«Ми зробили дуже великий крок щодо покращання адміністрування. Ми розбудували сервісні центри, впровадили електронні сервіси. Мінімізували фіскальний тиск і запровадили ризикоорієнтовану систему. Міністерство бачить динаміку змін та відчуває потенціал і можливості для подальшого покращання у сферах своєї відповідальності. Для нас рейтинги — не самоціль. Наша мета — якісне перетворення бізнес-клімату України. У нас є всі ресурси, щоб це реалізувати», — наголосив Олександр Клименко.

Спеціальний гість дискусії голова Польсько-української господарської палати Яцек Пєхота (Jacek Piechota) поділився найважливішими, на його думку, рецептами створення сприятливого інвестиційного клімату.

«У нашій країні теж були проблеми, наприклад протести перед впровадженням касових апаратів. Сьогодні це сприймається нормально. У Польщі також існувала проблема з поверненням ПДВ. Проте держава, щоб отримати довіру інвесторів, почала кредитуватися в міжнародних фінансових інституціях, а не лізти до карманів підприємців», — розповів Яцек Пєхота.

Представник Польщі відзначив досягнення України у створенні організаційних представництв бізнесу, проте водночас наголосив на необхідності боротьби з монополіями і розповів, що свого часу великою проблемою для Польщі була тема трансфертного ціноутворення. «Сьогодні ми готові поділитися досвідом у цьому питанні», — поінформував він.

Один з найуспішніших бізнесменів Ізраїлю, Ейтан Вертхаймер (Eitan Vertheimer), який виступав у дискусії від імені потенційних інвесторів, впевнений, що інвестиційна привабливість України зростатиме.

«Я бачу: Україна рухається вперед. Для мене вона подібна до Південної Кореї перед тим, як вона провела Олімпіаду. Я бачу великий потенціал. Тут дивовижні люди. Я знаю, про що говорю — багато українців емігрувало в Ізраїль, вони працюють у нас і є прекрасними фахівцями. Україна відкриває себе. Є певні проблеми, однак ведеться пошук шляхів їх вирішення», — зазначив бізнесмен.

У свою чергу засновник компанії Research&Branding Group експерт-соціолог Євген Копатько повідомив, що кількість інвесторів, які позитивно оцінюють інвестиційний клімат України, за півроку зросла майже втричі — з 4,1 до 11,4%. Також на третину збільшилася кількість бізнесменів, які вважають економічну політику українського уряду адекватною глобальним викликам: з 18,4 до 27,1%. Про це експерт розповів, представляючи результати чергового дослідження індексу інвестиційної активності в Україні, проведеного компанією в І кварталі 2013 р.

«Вище стали оцінювати інвестиційний індекс підприємства з іноземним капіталом. Тут зіграло роль активне запровадження в національній практиці міжнародних стандартів регулювання й адміністрування», — зауважив Євген Копатько.

Інвестори, за даними дослідження, очікують від влади активнішої боротьби з корупцією, ліквідації адміністративних перешкод для підприємництва, вдосконалення судової системи.

Голова представництва ЄБРР в Україні Шевкі Акюнер (Sevki Acuner) висловив думку, що запровадження в Україні інституту бізнес-омбудсмена, який матиме прямий контакт з владою і бізнесом, дасть можливість істотно поліпшити позиції України у боротьбі з корупцією та неконкурентною поведінкою на ринках. «Необхідно орієнтуватися на філософію, що капітал є глобальним. Не захищайте інвесторів, а захищайте інвестиції», — порадив він.

«Уряд готовий задовольнити очікування інвесторів. У податковій та митній сфері робляться масштабні кроки назустріч бізнес-спільноті, з якою у держави склалися рівноправні партнерські відносини. Значна кількість новацій, запропонованих підприємницькими колами, уже міститься в урядових планах, програмах та законопроектах», — запевнив у відповідь Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

Свої думки щодо шляхів покращання інвестиційного клімату в Україні під час панельної дискусії також висловили президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала (Tomas Fiala), президент Американської Торгової палати в Україні Хорхе Зукоскі (Jorge Zukoski), голова компанії Shell в Україні Грехем Тайлі (Graham Tiley) та інші.

У цілому панельну дискусію за участі Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка відвідали більше ніж 900 представників українського та іноземного бізнесу, профільних експертів, представників ЗМІ. У прямому ефірі панельна дискусія транслювалася на телеканалі «Перший національний».

Відео виступу учасників дискусії та презентаційні матеріали розміщено на сайті Міністерства доходів і зборів України.

Нагадаємо, Перша міжнародна бізнес-конференція «ABC: Ukraine & Partners» проводиться за ініціативи Прем’єр-міністра України Миколи Азарова 13 — 15 червня у м. Києві. Метою заходу є подальший розвиток діалогу між владою та бізнесом, об’єднання зусиль для пошуку шляхів взаємоприйнятного співробітництва та подолання шляхів негативного впливу глобальної економічної кризи.


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 14 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42