Новини

Офіційна позиція Міністерства доходів і зборів України з приводу ситуації навколо роботи оператора системи WebMoney

18.06.2013 / 17:57
Офіційна позиція Міністерства доходів і зборів України з приводу ситуації навколо роботи оператора системи WebMoney

Діяльність оператора платіжної системи WebMoney в Україні у тому вигляді, в якому вона провадилася на території держави, не відповідає нормам чинного українського законодавства, зокрема вимогам Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», а також низки підзаконних актів, що регламентують емісію, обіг та використання електронних грошей і подібних платіжних одиниць.


Відповідні зміни до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових розрахунків вступили в силу ще 18 жовтня 2012 р. (Закон України № 5284-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових розрахунків»). Проте комерційна структура, що підтримувала роботу системи WebMoney на території України, не вжила заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами чинного законодавства.

Зважаючи на це, слідчими Міндоходів проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною другою ст. 200 Кримінального кодексу України (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) та частиною третьою ст. 209 цього Кодексу (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом).

Міндоходів України наголошує, що готове всіляко підтримувати роботу легітимних, визнаних у світі та прозорих для законного контролю платіжних систем. Державні органи, виконуючи свої обов’язки, гарантують свободу підприємництва будь-якій структурі, що бажає надавати аналогічні послуги. Проте вимоги національного законодавства до таких сервісів мають неухильно дотримуватись.

У межах плану заходів з детінізації економіки Міністерство доходів і зборів України посилює контроль за діяльністю платіжних систем та в цілому за операціями з використанням електронних грошей на предмет дотримання норм українського законодавства. Це завдання покладено на спеціальний підрозділ протидії податковим злочинам із використанням новітніх технологій, який функціонує у структурі Головного оперативного управління Міндоходів України.

Закликаємо громадян обережно ставитися до вибору платіжної системи і перевіряти на офіційному сайті Нацбанку України наявність ліцензії та інших дозвільних документів на провадження фінансових операцій на території України.

Нагадаємо, відповідно до ст. 9 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» платіжні організації платіжних систем, учасники платіжних систем та оператори послуг платіжної інфраструктури мають право здійснювати діяльність в Україні виключно після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури, який ведеться Нацбанком України.


Прес-служба Міндоходів  України

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42