Новини

Плюси для платників

12.02.2013 / 10:32
Плюси для платників

Ставка податку на прибуток зменшилася, платежі до бюджету зросли

У 2012 р. ставку податку на прибуток було зменшено з 23 до 21%, а надходження цього податку до бюджету від платників Луганщини зросли порівняно з 2011 р. у 1,6 раза і сягнули 683 млн. грн.

Кількість підприємств, які декларують прибуток, збільшилась у минулому році на 4%. При цьому кількість підприємств, які заявляють про відсутність господарської діяльності, зменшилась у 5 разів, а тих, що декларували нульовий результат діяльності, — скоротилась на третину.

За словами податківців, при зниженні податкового тиску на бізнес платежі до бюджету збільшуються і за рахунок зростання ділової активності, і за рахунок зменшення необхідності оптимізувати податкові зобов'язання.

Усі передумови для позитивних тенденцій зберігаються й у 2013 р. — набирає чинності значна кількість позитивних законодавчих ініціатив для платників податку на прибуток.

Насамперед — це зниження ставки податку на прибуток до 19%.

Крім того, для суб'єктів індустрії програмної продукції на 10 років ставка податку становить 5%, а для суб'єктів господарювання, які реалізують проекти в пріоритетних галузях економіки, отриманий прибуток до 2017 р. включно оподатковуватиметься за нульовою ставкою.

З цього року декларація подаватиметься лише один раз на рік, що, безумовно, спростить документообіг для платників.

Поряд з цим вводяться щомісячні авансові платежі, однак тільки для тих підприємств, які отримали дохід за попередній звітний рік понад 10 млн. грн. Від щомісячної сплати авансового внеску звільнено новостворені підприємства; виробників сільськогосподарської продукції з доходом від продажу цієї продукції, виробленої на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах за попередній звітний рік, який перевищує 50% загальної суми доходу; неприбуткові установи та організації; платників, у яких дохід за останній річний звітний період не перевищує 10 млн. грн.

Ці платники податків сплачують податок на прибуток один раз на рік на підставі річної податкової декларації.


Прес-служба ДПС у Луганській області

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42