Митна справа

Cпрощено умови переміщення підакцизних товарів через державний кордон України

21.06.2013 / 16:23
Cпрощено умови переміщення підакцизних товарів через державний кордон України

Наступного тижня набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 р. № 390 «Про визначення пунктів пропуску через державний кордон України, через які здійснюється переміщення підакцизних товарів, та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України».

Постанову було розроблено Міністерством доходів і зборів України з урахуванням вимог Президента України щодо лібералізації та спрощення умов ведення бізнесу в Україні.

Цим документом спрощено умови переміщення та знято багато обмежень для переміщення підакцизних товарів через державний кордон України, у тому числі тих, яких не існує в суміжних з Україною державах.

Обмеження для переміщення товарів, що існували раніше, не сприяли розвитку бізнесу в Україні та створювали перешкоди для вільного обігу товарів між Україною і країнами - членами Європейського Союзу та СНД.

Постанова скасовує понад 50 актів, що були прийняті протягом останніх 15 років, оскільки вони не відповідали:

  • існуючим світовим тенденціям у торгівлі між країнами;
  • зобов’язанням України перед Європейським Союзом щодо спрощення умов торгівлі товарами;
  • вимогам бізнесу щодо безперешкодного просування товарів на європейські ринки, ринки країн — членів СНД та в Україну.

Обмеження, що існували, також не сприяли розвитку України як транзитної держави.

Положення постанови дозволяють переміщувати товари, крім спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, товарів військового призначення, наркотичних засобів, призначених для лікування та виробництва, практично через усі пункти пропуску через державний кордон України.

Цим самим рішенням розширено перелік пунктів пропуску, через які можна переміщувати спирт, алкогольні напої та тютюнові вироби.

Перш за все таке рішення спрямовано на зменшення фінансових витрат транспортників і власників товарів, пов’язаних з логістикою переміщення товарів, тобто витрат на транспортування. Зменшення транспортних витрат призведе і до зменшення витрат при оформленні товарів на митниці.

Після відміни існуючих обмежень перевізник товарів на свій розсуд, з урахуванням фінансових витрат, сам обиратиме пункт пропуску на державному кордоні, через який йому вигідно переміщувати товари.

Наприклад, до видання зазначеної постанови Кабінету Міністрів України на українсько-російському кордоні існувало лише два пункти пропуску для переміщення такої продукції. Тепер для її переміщення відкрито всі пункти пропуску на цій ділянці державного кордону України.

Перелік пунктів пропуску для залізничного транспорту визначався Міністерством інфраструктури України разом з Укрзалізницею.

Знято питання, що постійно турбувало автомобільних перевізників, стосовно можливості переміщення підакцизних товарів через пункти пропуску «Кучурган» та «Платонове» на українсько-молдовському кордоні.

Відкрито для переміщення будь-яких товарів також морські й авіаційні пункти пропуску, що дало змогу бізнесу обирати, яким видом транспорту йому скористатися для переміщення товарів через державний кордон.

Прийняття урядом України зазначеної постанови було схвально сприйнято бізнесом не тільки в Україні, а й за кордоном.


Прес-служба Міндоходів України