Новини

Для повернення сплаченого податку на нерухомість достатньо подати заяву до органів Міндоходів України

12.07.2013 / 14:59
Для повернення сплаченого податку на нерухомість достатньо подати заяву до органів Міндоходів України

Платники податків можуть безперешкодно повернути кошти, сплачені як податок на нерухомість. Для цього їм потрібно лише звернутись із заявою до територіального органу Міндоходів України.

Однак фахівці Міністерства наголошують, що робити це слід тільки після набрання чинності Законом України, яким внесено зміни до порядку адміністрування цього податку, та не пізніше трьох років з дня сплати коштів.

У заяві платник має чітко зазначити напрям перерахування коштів — на поточний рахунок у банку або повернення готівкою за чеком. Також сплачені кошти можна зарахувати до суми податку на нерухомість у 2014 р. або перерахувати на погашення грошового зобов’язання з інших платежів, які контролюються Міндоходів України.

По отриманні такої заяви орган Міністерства готує висновок про повернення відповідних сум з бюджету та передає його до органу Держказначейства для перерахування коштів платнику.

За статистикою відомства податок на нерухомість уже сплатили 3,9 тис. платників — фізичних осіб. Бюджет при цьому отримав трохи більше ніж 2 млн. грн.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила у другому читанні закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо об’єктів житлової нерухомості, відповідно до якого податок на нерухомість за поточний рік сплачуватиметься у 2014 р.


Прес-служба Міністерства доходів і зборів України