Новини

На Черкащині відбувся податковий флешмоб

01.02.2013 / 12:26
На Черкащині відбувся податковий флешмоб

Щоб привернути увагу громадськості необхідно просто вийти на вулиці й голосно заявити про свої наміри — вирішили організатори податкового флешмобу і взявши до рук рахівниці, касові апарати та плакати «пішли в народ».


Мобери, податківці та волонтери із числа студентів, учнів податкових класів та членів місцевих податкових ветеранських організацій вирішили таким чином нагадати підприємцям, які використовують касові апарати, про підключення до «електронної стрічки», громадськості — про запровадження дистанційного моніторингу касових операцій, а усім зацікавленим мешканцям області — про електронні податкові сервіси.

Висвітлюючи «РРО-меседжі», серед яких: обов'язкове застосування з 1 січня РРО з контрольною стрічкою, організатори флешмобу повідомили всім, що працівники податкової служби ведуть перемовини з сервісними центрами щодо формування реальної (не завищеної) ціни на переобладнання РРО. Натомість від підприємців податкова чекає адекватної відповіді — підключення до «електронної стрічки» і дає час на «розкачку» — до 1 липня поточного року за неподання РРО — звітності в електронній формі не штрафуватимуть.

 Учасники заходу поширювали листівки, пояснювали зацікавленим перехожим особливості нововведення, збирали відгуки щодо введення дистанційного моніторингу касових операцій, пропонували обрати «податкові перевірки чи новий безконтактний формат контролю?».

 «Ми вперше брали участь в такому заході й залишилися задоволені. Це була цікава просвітницька акція. Приємно, що нас адекватно сприйняли підприємці», — поділились враженнями дві Ганни — моберки зі м.Сміли, одинадцятикласниці школи-коледжу № 3.

«Я вражений наскільки професійно й толерантно, а головне креативно податківці вели роз'яснювальну роботу серед громадян» зазначив респондент акції у Корсунь-Шевченківському Володимир Стриж.

В м.Черкасах студенти з викликами «Ура!!! РРО!!!» водили хоровод разом з відвідувачами Хрещатик-Сіті, а у м. Христинівці читали реп під акомпанемент старої рахівниці.

 Кам'янський підприємець, платник єдиного податку Світлана Романча, зауважила, що такий спосіб роз'яснення законодавства надзвичайно цікавий і запропонувала наступний флешмоб присвятити «єдинникам», які торгують на ринках.

 «Це було цікаво і весело!», — підсумувала шестирічна христинівчанка Діана Найда, наймолодша з моберів.

Найбільше враження на підприємців справила інформація про надані податковими органами шість місяців адаптаційного періоду. А найактуальнішим питанням виявилось: «Чи буде податкова взагалі застосовувати штрафні санкції у разі відсутності Інтернету і можливості передати звіт в електронному вигляді? Чи можна, в такому випадку, надати звіт в паперовому вигляді?»

Перший цього року податковий флешмоб відбувся в обласному і усіх районних центрах та у м. Ватутіне. Захід тривав 40 хвилин. Загальна чисельність моберів і груп підтримки склала близько 400 осіб. Найважливіше досягнення заходу — всі випадкові й невипадкові учасники дійства повернулись до своїх справ у гарному настрої, збагачені новими знаннями.


ДПС у Черкаській області

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42