Митна справа

Митниці Міндоходів України оформляють експорт зерна за спрощеною процедурою

12.08.2013 / 12:24
Митниці Міндоходів України оформляють експорт зерна за спрощеною процедурою

Міністерство доходів і зборів України приділяє підвищену увагу забезпеченню оперативного митного оформлення за спрощеною процедурою під час експорту зернових культур, особливо у період збору врожаю.


Зокрема, відповідним листом Міндоходів України керівників митниць попереджено про персональну відповідальність за недотримання часових нормативів, передбачених ст. 255 Митного кодексу України, під час здійснення митного оформлення сільськогосподарської продукції. Наголошено, що заходи щодо виявлення та припинення порушень законодавства з питань здійснення державної митної справи суб‘єктами ЗЕД при проведенні ними експорту сільськогосподарської продукції мають стосуватися виключно товарів «овочі» та «фрукти» (групи 07 і 08 УКТ ЗЕД).

Нагадаємо, що з моменту набрання чинності новим Митним кодексом України значно спростився порядок митного оформлення зернових культур. Це пов‘язано насамперед зі скороченням переліку дозвільних документів, які контролюються митними органами.

На сьогодні експорт зерна здійснюється на загальних підставах. Жодних сертифікатів якості, сертифікатів походження, контрактів, засвідчених на біржі, при здійсненні експорту зерна митницями не вимагається. При здійсненні його митного оформлення контролюється лише підтвердження проведення фітосанітарного та радіологічного видів контролю.

Водночас для підтвердження українського походження товару в країні експорту необхідно отримати сертифікат про походження товару, що видається торгово-промисловими палатами в Україні. Зазначений документ, як правило, передається експортером іноземному контрагенту.

Фахівці Міндоходів у межах своєї компетенції готові співпрацювати з Торгово-промисловою палатою України та учасниками ринку в питанні спрощення процедури видачі сертифікатів походження, які підтверджують українське походження сільськогосподарської продукції.


Прес-служба Міндоходів України