Новини

Підприємці-«спрощенці» вдвічі збільшили сплату єдиного податку

20.08.2013 / 15:01
Підприємці-«спрощенці» вдвічі збільшили сплату єдиного податку

За сім місяців поточного року фізичні особи — підприємці, які працюють за спрощеною системою оподаткування, сплатили до бюджету понад 2,8 млрд. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума надходжень зросла на 53,3%. За січень — липень 2012 р. бюджет отримав 1,8 млрд. грн.


Фахівці Міндоходів України відзначають, що така позитивна динаміка зростання бюджетних надходжень стала можливою завдяки спрощенню умов ведення бізнесу для фізичних осіб — підприємців, зокрема їх розбивці на групи, що дало можливість більшій кількості підприємців працювати за цією моделлю.

Як наслідок, лише протягом поточного року кількість працюючих у третій групі зросла на 56 тис. осіб. Якщо на 1 січня цього року вона становила 222 тис. осіб, та вже на 1 липня — 278 тис. платників.

Найчисленнішою та найпопулярнішою групою, як і раніше, залишається друга. Вона нараховує 692 тис. осіб, що становить понад 55% від загальної кількості «спрощенців». Нагадаємо, підприємці, що працюють у другій групі, з 2013 р. мають можливість подавати звітність раз на рік, а не щокварталу.

Запровадження з IV кварталу минулого року п’ятої групи платників єдиного податку з обсягом доходу до 20 млн. грн. збільшило кількість «спрощенців» на 236 осіб. Саме така кількість фізичних осіб — підприємців сьогодні працюють у цій групі. З 2013 р. для платників п’ятої групи зменшено ставки єдиного податку з 10 та 7% до 7 та 5% відповідно.

Загалом у поточному році спрощену систему оподаткування обрали понад 1,2 млн. фізичних осіб — підприємців. Порівняно з минулим роком їх кількість зросла майже на 90 тис. осіб.


Прес-служба Міндоходів України