Новини

Платників почуто

15.02.2013 / 13:55
Платників почуто

Відбулося заключне засідання Громадської ради при ДПС України

У зв'язку з реорганізацією податкової й митниці цей консультативно-дорадчий орган припинив своє існування, підбивши підсумки роботи за минулий рік. «Весь позитивний досвід, напрацьований у податковій за допомогою Громадської ради, перейде до Міністерства доходів і зборів України, яке стане правонаступником нашої служби. Сподіваюся, зміни будуть тільки на краще», — зазначив голова Комісії з проведення реорганізації ДПС України, заступник керівника відомства Андрій Ігнатов.


Саме створення Міндоходів України він назвав дуже серйозним, відповідальним і правильним кроком. «Це дасть ефект синергії як з точки зору наповнення держбюджету, так і щодо взаємодії з платниками. Чимало процесів буде спрощено, вони стануть більш прозорими і зрозумілими», — підкреслив високопосадовець.

Спільна робота податківців і громадськості мала вагомі прикладні наслідки. Тільки протягом 2012 р. ДПС України видано 45 наказів про затвердження узагальнюючих податкових консультацій і це абсолютний рекорд за весь час дії такого механізму тлумачення законодавчих норм, передбаченого Податковим кодексом замість існуючих раніше діючих податкових роз'яснень. Консультації містять 155 найбільш актуальних питань, окремі з яких, за інформацією заступника директора Департаменту обслуговування платників податків ДПС України Юрія Лапшина, навіть випередили законодавство — тільки згодом стали нормами Кодексу. Йдеться, зокрема про 126-у консультацію про оподаткування турагентської та туроператорської діяльності, 129-у — про перерахунок податкового кредиту між оподатковуваними і неоподатковуваними операціями.

Також результат співпраці влади і громади — внесення змін до ст. 199 Кодексу щодо перерахунку податкового кредиту по основних фондах, спрощення процедури реєстрації платників єдиного податку, платників ПДВ, уніфікація строків реєстрації, врегулювання питання коригування сум податкового кредиту сільськогосподарськими товаровиробниками, витрат на самостійне виготовлення не тільки основних фондів, а й нематеріальних активів тощо.

Участь Громадської ради стала в нагоді при підготовці управлінських рішень податківцями і на багатьох дискусійних майданчиках. Приміром, на двох податкових форумах, один з яких було організовано Радою незалежних бухгалтерів та аудиторів, другий — Асоціацією правників України, конференції з питань трансфертного ціноутворення, що проходила за підтримки компанії «Ernst&Young».

«У нас не було проблем із налагодженням дієвої комунікації з керівництвом податкової служби. Ми завжди чули одне одного, хоч і не всі наші пропозиції ви змогли сприйняти беззастережно, і це — справедливо», — окреслив стан справ голова Громадської ради при ДПС України Ярослав Романчук. За його словами, закінчення каденції ради не означає припинення відносин із податковою службою, яка вже незабаром разом з митницею повноцінно функціонуватиме як Міндоходів України, адже в бізнесу ще достатньо запитань до влади.

Податкова ж нині знаходиться на перехідній точці — не тільки організаційно, а й у частині сервісів, які вона надає й прагне вдосконалити. Найближчим часом запрацює електронний кабінет платника податків, що зробить технологію приймання звітності більш уніфікованою і простою у використанні. Практика видання податкових консультацій також продовжиться, як і винесення на обговорення суспільства законодавчих ініціатив відомства. «Наші ініціативи в законодавчій царині в цілому спрямовано на наповнення бюджету, але водночас і на дерегуляцію бізнесу, розвиток підприємництва, зниження ставок податків та реформування системи надання адміністративних послуг. І запорукою цьому є постійний діалог, що відбувався між нами впродовж останнього року», — підсумував Андрій Ігнатов.


Ольга ГЕРМАНОВА

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42