Новини

Порядок подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ

23.08.2013 / 16:17
Порядок подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується платнику податку і підлягає оподаткуванню до або під час такої виплати.

Податкові агенти повинні подавати податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку. Такий розрахунок подається до контролюючого органу за місцем розташування податкового агента у строки, встановлені для податкового кварталу (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України).

Податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається. Якщо останній день строку подання податкового розрахунку припадає на вихідний чи святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.

Зауважимо: якщо до закінчення граничного строку подання податкового розрахунку податковий агент виявляє помилки в раніше поданому за поточний звітний період розрахунку, він має подати новий розрахунок з виправленими показниками за такий самий звітний період. Штрафні санкції, визначені п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України, в такому разі не застосовуються.

Форму податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1020.


Прес-служба Міндоходів України

 

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42