Новини

Підприємці на загальній системі можуть зменшувати суму авансових платежів

23.08.2013 / 16:28
Підприємці на загальній системі можуть зменшувати суму авансових платежів

Фізичні особи — підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, мають право зменшувати суму авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб всередині року, у разі якщо не вийдуть на запланований рівень доходу.

Зокрема, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше ніж на 20% порівняно з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у встановлений строк, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу.

Для такого зменшення суми авансового платежу фізична особа — підприємець до настання строку сплати такого авансового платежу подає до контролюючого органу заяву у довільній формі. Така заява має містити розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.

Нагадуємо, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік, та сплачуються до бюджету по 25% щокварталу (до 15 березня, 15 травня, 15 серпня та 15 листопада).

Відповідну норму визначено пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України.


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42