Новини

Міндоходів України готується до проведення дистанційних електронних перевірок

30.09.2013 / 10:46
Міндоходів України готується до проведення дистанційних електронних перевірок

Міністерство планує поліпшити якість податкового аудиту шляхом проведення електронних перевірок. Механізм таких перевірок, права та обов’язки платників і податкових аудиторів визначено в розробленому відомством проекті закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».

Зокрема, Міндоходів України пропонує законодавчо врегулювати питання проведення контролюючими органами електронних перевірок на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та електронних документах платника податків. Такі перевірки проводитимуться за заявою платника. Крім того, передбачається, що акт (довідка) такої перевірки може бути складено у формі електронного документа і направлено засобами електронного зв’язку платнику податків.

«Впровадження електронних перевірок — це частина нашої стратегії з розвитку податкового сервісу, дерегуляції ведення підприємницької діяльності. Пропонуючи таку форму контролю, ми, по-перше, прагнемо зекономити час платників, зробити державний аудит необтяжливим для них. По-друге, орієнтуємося на мінімізацію персонального контакту між платником та державою, зниження ролі людського фактора», — зауважив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Фахівці Міністерства запевняють, що існуюча інфраструктура електронного документообігу дасть можливість перейти на дистанційний аудит без додаткових витрат як для бюджету, так і для платників податків.

Сервісом «електронна перевірка» вже з 01.01.2014 р. зможуть скористатися платники єдиного податку. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міндоходів України про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення.

З 01.01.2015 р. послуга буде доступною для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування, а з 01.01.2016 р. — для всіх категорій платників податків. Як наголошують фахівці Міндоходів України, таке поетапне впровадження необхідне для адаптації підприємців та врахування всіх технічних деталей.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42