Новини

Міндоходів України роз’яснює, як працює система відшкодування ПДВ казначейськими векселями

15.10.2013 / 11:19
Міндоходів України роз’яснює, як працює система відшкодування ПДВ казначейськими векселями

У Міністерстві доходів і зборів України нагадують, що бюджетне відшкодування ПДВ у вигляді казначейських фінансових векселів платники отримуватимуть за принципом добровільності, оскільки вони зможуть обирати для себе оптимальний варіант повернення коштів — або грошима, або векселями.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 р. № 683, якою визначено порядок випуску, обігу, погашення та стягнення векселів, для отримання бюджетної компенсації векселями платнику достатньо написати заяву до органу доходів і зборів, однак при цьому сума відшкодування повинна становити не менше 500 тис. грн.

Водночас претендувати на отримання казначейських векселів не можуть ті платники, проти яких порушено кримінальне провадження за ухилення від сплати податку або проводиться адміністративне оскарження.

Автоматичне бюджетне відшкодування, як і зараз, здійснюватиметься коштами.

У Міндоходів України наголошують, що відшкодування ПДВ казначейськими векселями здійснюватиметься після затвердження Кабінетом Міністрів України граничної суми відшкодування. Після опублікування цієї постанови Міністерством буде сформовано реєстр платників, яким протягом 5 робочих днів ПДВ буде відшкодовано векселями.

З огляду на це фахівці відомства закликають платників вчасно подати заяви про обрання такого способу відшкодування до органів доходів і зборів, на обліку в яких вони перебувають.

Нагадаємо, що згідно з проведеною Міндоходів України інвентаризацією заявлених до відшкодування сум податку на додану вартість фінансовими казначейськими векселями може бути відшкодовано 12 млрд. грн.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42