Новини

Клімат поліпшиться

19.02.2013 / 10:32
Клімат поліпшиться

ЄБРР підтримав ініціативи Міндоходів України щодо поліпшення бізнес-клімату та профілактики корупції.


Уряд України в рамках системної та цілеспрямованої роботи з поліпшення бізнес-клімату працює над розробкою і втіленням ефективних ініціатив щодо профілактики корупції, насамперед у митній сфері. Про це повідомив міністр доходів і зборів Олександр Клименко під час зустрічі з президентом ЄБРР Сумою Чакрабарті в Лондоні.

ЄБРР, зі свого боку, розраховує на поліпшення податкового та митного сервісу у зв'язку зі створенням Міністерства доходів і зборів України.

«Для нас є дуже важливою довіра іноземних інвесторів до України, і ЄБРР сьогодні — це найбільший інституційний інвестор в економіку України, який багато в чому формує думку іноземного бізнесу з приводу інвестиційної привабливості України. Ми не заперечуємо існуючих проблем, а системно працюємо над їх вирішенням. Ми ставимо перед собою мету значно поліпшити діловий клімат і забезпечити рівні конкурентні умови в нашій країні, знизити адміністративний тиск на бізнес. Сьогодні весь фінансовий блок держави працює в єдиному просторі. У нас є і ресурси, і час для повноцінної імплементації заявлених реформ», — наголосив високопосадовець.

У ході зустрічі міністр доходів і зборів Олександр Клименко і президент ЄБРР Сума Чакрабарті знайшли порозуміння в питанні профілактики корупції та усунення негативних наслідків цього явища для ведення бізнесу в Україні, особливо в митній сфері.

«Розробка ефективних антикорупційних ініціатив для нас важлива не тільки з точки зору поліпшення інвестиційного клімату, а й у контексті вирішення одного з основних питань, яке хвилює українське суспільство. Ми уважно вивчаємо громадську думку, відгуки бізнесу та інвесторів і бачимо, що сьогодні проблема корупції особливо гостро стоїть у площині митних питань. Це серйозний виклик для нас. Зі створенням Міністерства ми плануємо поширити вже напрацьовані в податковій службі антикорупційні практики і на митну сферу», - розповів міністр.

Олександр Клименко повідомив, що завдяки запровадженню ефективної системи внутрішнього моніторингу ризиків за останні два роки рівень корупції в податковій службі в цілому знизився на 33%.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42