Новини

Підприємці зростають

19.02.2013 / 10:42
Підприємці зростають

Сервісні новації стимулюватимуть зростання малого бізнесу на 20%.  


Новації у спрощеній системі оподаткування, за попередніми оцінками аналітиків Міндоходів України, стимулюватимуть зростання кількості індивідуальних підприємців у 2013 р. щонайменше на 20%. Такою самою була минулорічна динаміка збільшення чисельності «спрощенців».

Протягом 2012 р. чисельність індивідуальних підприємців зросла з 1,05 млн. осіб до майже 1,3 млн. Податкові нововведення забезпечать подальшу активізацію малого бізнесу, впевнені у Міністерстві.

Нагадаємо, у цьому році ставки єдиного податку для платників п'ятої групи зменшено з 10 та 7% до 7 та 5% відповідно. Платники другої групи подаватимуть звітність раз на рік, а не щокварталу.

Крім того, запрацювали нові сервіси для всіх «спрощенців». Так, заяви про перехід на спрощену систему приймаються відтепер в електронному вигляді. Також дозволено протягом звітного року змінювати групу та ставку податку.

У стадії розробки ще один інноваційний сервіс: планується, що незабаром книгу обліку доходів підприємці зможуть вести також в електронному вигляді. При цьому буде додано функцію автоматичного формування звіту на підставі даних книги.

Поки що прогнози виправдовуються: не лише зросла кількість підприємців, а й значно збільшилася сплата ними єдиного податку до місцевих бюджетів. Зокрема, у січні 2013 р. ця категорія платників спрямувала до скарбниці 456,4 млн. грн. — удвічі більше, ніж на початку минулого року.


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42