Новини

Закон про трансфертне ціноутворення вчасно отримає необхідну нормативну базу

24.10.2013 / 12:13
Закон про трансфертне ціноутворення вчасно отримає необхідну нормативну базу

Кабінет Міністрів України затвердив черговий пакет документів, необхідних для імплементації норм закону про трансфертне ціноутворення. Зокрема, розпорядженнями уряду визначено перелік джерел офіційної інформації для розрахунку ринкового діапазону цін, а також перелік спеціалізованих комерційних видань для цілей трансфертного ціноутворення.

Використання інформації про ціни з єдиних джерел дасть можливість уникнути спорів щодо відомостей про ринкові ціни, у тому числі на групи товарів, які не котируються на біржах.

Зокрема, Міндоходів України і платники під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням матимуть змогу скористатися інформацією про ринкові ціни з таких джерел, як щомісячний інформаційний бюлетень «Огляд цін українського та світового товарних ринків» (видає ДП «Держзовнішінформ»), інформаційно-аналітичний продукт «Товарний монітор. Україна» і «Вісник Міністерства доходів і зборів України». Як допоміжні джерела інформації про ринкові ціни визначено веб-сайти Мінрегіону України та Мінагрополітики України.

Згідно із затвердженим урядом Порядком передбачено актуалізацію переліку шляхом подання центральними органами виконавчої влади протягом двох місяців відповідних пропозицій.

«Імплементація закону відбувається за планом. У мене немає сумнівів, що ми вчасно отримаємо всю нормативну базу, необхідну для якісного впровадження механізмів контролю за трансфертним ціноутворенням. Підкреслю, що процес формування підзаконних актів відбувається у тісній співпраці з діловими колами», — зауважив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

Нагадаємо, минулого тижня Кабінет Міністрів України двома постановами затвердив Порядок узгодження цін у контрольованих операціях, відповідно до якого під час контролю за трансфертним ціноутворенням підприємства матимуть змогу попередньо узгодити ціни й укласти відповідну угоду з Міндоходів України. Окрім цього, було затверджено Порядок розрахунку та застосування ринкового діапазону цін і ринкового діапазону рентабельності для цілей трансфертного ціноутворення. Розрахунок таких діапазонів є необхідною умовою використання методів визначення ціни у контрольованих операціях.


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42