Новини

Позиція Міндоходів України щодо ситуації навколо перевірок підприємств української кондитерської корпорації «Рошен»

06.11.2013 / 17:06
Позиція Міндоходів України щодо ситуації навколо перевірок підприємств української кондитерської корпорації «Рошен»

У відповідь на численні повідомлення у ЗМІ щодо ситуації на підприємствах української кондитерської корпорації «Рошен», розташованих у Вінницькій, Донецькій, Полтавській областях та м. Києві, Міністерство доходів і зборів України повідомляє таке.

Відповідно до ст. 77 Податкового кодексу України до плану-графіка проведення планових перевірок на 2013 р. було включено 11 підприємств, які входять до складу кондитерської корпорації та розташовані як в областях, зазначених вище, так і в інших.

Згідно з вимогами Податкового кодексу до плану-графіка проведення перевірок відбираються платники податків, які мають ризики щодо несплати податків і зборів або невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи доходів і зборів. Періодичність проведення перевірок залежить від ступеня ризику в діяльності таких платників і поділяється на високий (перевірка не частіше одного разу на рік), середній (не частіше одного разу на два роки) та незначний (не частіше одного разу на три роки).

Підприємства корпорації «Рошен» перевірялися за період діяльності 2010, 2011, 2012 рр. За результатами перевірок було встановлено ряд порушень податкового законодавства. Зокрема, зафіксовано проведення нетипових експортних операцій, у тому числі за договорами комісії, для мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ. Це, у свою чергу, спричинило низку перевірок і інших підприємств, які входять до кондитерської корпорації.

Під час перевірок було встановлено, що підприємства формували витрати та податковий кредит з ПДВ за нікчемними правочинами та від контрагентів з ознаками фіктивності.

Загалом за результатами контрольно-перевірочної роботи сума донарахувань податків 25 підприємствам української кондитерської корпорації «Рошен» становила 47 млн. грн. До бюджету вже надійшло майже 5 млн. грн.


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42