Новини

Міндоходів України визначено правила отримання підприємствами статусу уповноваженого економічного оператора

12.11.2013 / 15:00
Міндоходів України визначено правила отримання підприємствами статусу уповноваженого економічного оператора

Відповідний проект наказу «Про надання підприємству статусу уповноваженого економічного оператора», розроблений фахівцями Міністерства, розміщено на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України.

Отриманий статус надасть підприємствам право користуватися спеціальними спрощеннями, визначеними Митним кодексом України. Зокрема, підприємства матимуть змогу автоматично надавати митницям заявлену митну вартість при мінімумі документів, розміщувати без участі митниці на складах товар, вивантажувати його та знімати пломби тощо.

Для отримання статусу уповноваженого економічного оператора підприємство повинно не менше трьох років здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, відповідати визначеним вимогам, зокрема щодо звітності, платоспроможності та стандартів безпеки.

За словами фахівців Міндоходів, розроблений наказ сприятиме запровадженню європейських стандартів у регулювання діяльності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Тим самим національні стандарти митних процедур наблизяться до європейських, а це, у свою чергу, дасть можливість спростити митний контроль у країнах ЄС тим українським підприємствам, які працюють прозоро і мають бездоганну репутацію.

З проектом наказу можна ознайомитись на веб-порталі Міндоходів: http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/115484.html

Зауваження та пропозиції щодо змісту регуляторного акта необхідно подавати до 15 листопада 2013 р. за адресами Міністерства доходів і зборів України: поштовою — 04655 м. Київ-53, Львівська пл., 8; електронною — dms_vsmp@ukr.net; а також Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва: 01011 м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11.

Обговорення проекту  проводиться у рубриці «Консультації з громадськістю» на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада»: http://civic.kmu.gov.ua/consult_mvc_kmu/consult/poll/projects


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42