Митна справа

З початку року припинено понад 1,5 тисячі випадків незаконного переміщення лікарських засобів

12.11.2013 / 15:45
З початку року припинено понад 1,5 тисячі випадків незаконного переміщення лікарських засобів

За 10 місяців поточного року співробітники Міндоходів України припинили 1603 спроби незаконного переміщення через кордон лікарських засобів на суму понад 16 млн. грн.

Майже 89% випадків становили спроби саме ввезення до нашої країни лікарських засобів — 1424 факти на суму 15,86 млн. грн. І лише 179 фактів (11%) — вивезення на суму 152 тис. грн.

Найчастіше лікарські засоби намагаються ввезти з Молдови, Росії та Румунії, а вивезти — до Росії. Серед лідерів незаконного переміщення лікарських засобів — феназепам, діазепам та андипал.

Як відзначають спеціалісти Міндоходів України, найчастіше громадяни є необізнаними з правилами переміщення лікарських засобів, які містять у складі психотропні або наркотичні речовини. Порядок ввезення громадянами таких лікарських засобів, а також їх обсяги визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. № 458.

Щодо переміщення лікарських засобів юридичними або фізичними особами, то в таких випадках найчастіше ділки намагаються отримати вигоду при поданні до митного оформлення документів, які містять неправдиву інформацію про вартість товару, країну походження, кількість або навіть про склад лікарських препаратів чи їх найменування.

Один з таких резонансних випадків було зафіксовано працівниками Кримської митниці Міндоходів у Євпаторійському морському порту. За документами, поданими до митного оформлення, до нашої країни надходив вантаж з Туреччини з лікарськими засобами масою 13,2 т загальною вартістю понад 1,2 млн. грн.

Проте під час митного контролю з’явився інший пакет документів, в якому вартість товару значно зросла і становила вже майже 10 млн. грн.

Було складено протокол про порушення митних правил за ознаками частини першої ст. 483 Митного кодексу України (переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві відомості).


Прес-служба Міндоходів України