Новини

Міндоходів України разом з громадськістю шукатиме варіант вирішення проблеми митної вартості

13.11.2013 / 14:53
Міндоходів України разом з громадськістю шукатиме варіант вирішення проблеми митної вартості

Міністерство доходів і зборів України разом з представниками громадськості та експертами напрацюють механізми для вирішення проблем, що виникають у процесі визначення митної вартості. Такої домовленості досягли Міністр Олександр Клименко та учасники загальноукраїнського засідання громадських рад при органах доходів і зборів, яке вперше пройшло у форматі відеоселектора та зібрало більше ніж 700 осіб з усіх регіонів України.

Зокрема, учасники засідання погодилися з пропозицією Міністра розглянути варіант перенесення процедури визначення митної вартості на етап пост-аудиту, але з підвищенням рівня відповідальності для брокерів та суб’єктів ЗЕД.

Представники громадськості також підтримали плани Міністерства щодо подальшої автоматизації всіх процесів на митниці, але звернули увагу на необхідність вирішення проблем із затримкою вантажів в Одеському порту, де зараз як пілотний проект використовуються скануючі системи та GPS-замки.

Зі свого боку Олександр Клименко наголосив, що ці інструменти вже довели свою ефективність, і Міністерство не має наміру відмовлятися від них. Водночас ті виконавці, які дискредитують саму ідею автоматизації митниці, не уникнуть відповідальності.

«Після початку використання електронних замків кількість транзиту через Одеську митницю впала в 7 разів. Тобто ми доходимо висновку, що раніше це був псевдотранзит, коли вантаж заявлявся як транзитний, з нього не сплачувалося мито, але розвантажувався він на території України. Щодо сканерів, то їх використання дало можливість збільшити рівень добровільної сплати мита до 4 — 8 млн. грн. на день. При цьому жодних черг у порту немає, ми постіймо відстежуємо ситуацію через моніторинговий центр. Станом на вчора у порту очікували на сканування не більше 60 автомобілів.  Ми бачимо певні спроби дискредитувати ці технології через ЗМІ, але не піддамося на провокації», — зазначив Міністр.

Під час засідання учасники також обговорили пріоритети роботи Міністерства, викладені у п’ятирічній стратегії, актуальні питання податкової політики, зокрема перспективи запровадження загального декларування доходів. За словами Міністра, ця реформа дасть можливість створити компенсаційні механізми для зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.

«Ми розуміємо всю важливість цієї ініціативи і те, що вона стосуватиметься кожного громадянина. Тому винесемо на обговорення відразу декілька моделей загального декларування, розроблених разом з нашими партнерами з PricewaterhouseCoopers на основі найкращого світового досвіду. Після цього очікуємо від бізнесу пропозицій та зауважень, щоб ми могли разом обрати найприйнятнішу для України модель», — підсумував Олександр Клименко.

Зі свого боку представники громадськості відзначили важливість такого діалогу з Міністерством і запропонували зробити практику проведення загальноукраїнських засідань громадських рад у форматі відеоселектора постійною.


Прес-служба Міндоходів України