Новини

Понад 81% касової техніки вже передають звітність дистанційно

15.11.2013 / 17:03
Понад 81% касової техніки вже передають звітність дистанційно

До Системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій Міндоходів підключено майже 197 тис. одиниць касової техніки, що становить понад 81% від загальної кількості реєстраторів.

Власники цієї техніки вже спілкуються з органами доходів і зборів дистанційно, оскільки вся звітність автоматично передається до сервера обробки інформації Міністерства.

Ті платники, які ще не переобладнали свою техніку, можуть зробити це без фінансових втрат для себе до 1 січня 2014 р. Саме з цього часу запроваджується відповідальність за неподання електронної звітності.

За словами фахівців Міндоходів України, можливість дистанційного контролю суб’єктыв господарювання, які здійснюють розрахунки у готівковій формі, не лише зекономить час і витрати суб’єктів господарювання на подання звітності, а й дасть можливість ще більше скоротити кількість перевірок таких платників.

На сьогодні всі перевірки цієї категорії платників проводяться за заявами громадян та інформацією від державних органів про наявність правопорушень у суб’єктів господарювання і є виключно крайнім засобом впливу на недобросовісних підприємців.

Порівняно з минулим роком за 10 місяців поточного року кількість перевірок підприємств, які використовують касові апарати, скорочено більше ніж вдвічі. Так, з початку року було проведено 11,8 тис. таких перевірок, порушникам донараховано 176 млн. грн. штрафних санкцій.

Нагадаємо, що починаючи з 2013 р. користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Саме для цього реєстратори розрахункових операцій мають бути оснащені електронними стрічками, на яких формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів. Платники можуть або приєднати до існуючої касової техніки відповідні модеми для передачі даних, або придбати нову техніку.

Перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій, дозволених до використання, розміщено на порталі Міндоходів України (http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html).


Прес-служба Міндоходів України