Новини

Органи Пенсійного фонду надають довідку про відсутність заборгованості зі страхових внесків у разі припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця

18.11.2013 / 14:24
Органи Пенсійного фонду надають довідку про відсутність заборгованості зі страхових внесків у разі припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця

З 11.08.2013 р. набрав чинності Закон України від 04.07.2013 р. № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи», яким урегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Міністерству доходів і зборів України.

Проведення перевірок платників з питань нарахування та сплати єдиного внеску, вжиття заходів щодо стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску, застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску тепер належать до компетенції органів Міндоходів України.

Згідно з Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. № 458, після проведення позапланової документальної перевірки та здійснення платником остаточних розрахунків органи Міндоходів надають такому платнику довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Однак суб’єктам господарювання, які бажають припинити свою юридичну особу чи підприємницьку діяльність фізичної особи — підприємця, необхідно підтвердити відсутність й іншої заборгованості по соціальних платежах, зокрема зі сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування.

Відповідно до статей 36 — 38, 381, 47, 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» довідку про відсутність заборгованості зі сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування надають органи Фонду.


Пенсійний фонд України