Новини

Українська IT-індустрія в першому півріччі отримала пільги на суму понад 50 млн. грн.

20.11.2013 / 14:47
Українська IT-індустрія в першому півріччі отримала пільги на суму понад 50 млн. грн.

Пільгами для IT-індустрії в січні — червні 2013 р. скористалися понад 570 платників податків, через що державний бюджет недоотримав 50 млн. грн., повідомив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

«До цього питання, звичайно, не можна підходити з погляду того, скільки втратив бюджет. Я вважаю, що в цьому разі ми не втрачаємо, а набуваємо, тому що потенціал нашої країни в ІТ-сфері досить великій. І якщо сьогодні бюджет недоотримав від наданих пільг 50 млн. грн., то завтра, я переконаний, втрати компенсуються з лишком за рахунок розвитку цієї галузі», — сказав він в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Як повідомлялося, Закон про податкові пільги для IТ-сектора терміном на 10 років було ухвалено в липні 2012 р. Згідно з цим Законом з 1 січня 2013 р. ставка податку на прибуток для IТ-індустрії встановлюється у розмірі 5%. Крім того, розроблення програмного продукту звільняється від сплати податку на додану вартість.

Законопроект спочатку передбачав також зниження до 5% розміру податку на доходи фізичних осіб, проте в ухваленому Законі цю норму було вилучено за пропозицією Президента країни.


Інтерфакс-Україна