Новини

До кінця 2013 року на обговорення буде винесено декілька моделей загальнообов’язкового декларування доходів

20.11.2013 / 14:55
До кінця 2013 року на обговорення буде винесено декілька моделей загальнообов’язкового декларування доходів

У модель загальнообов’язкового декларування доходів громадян може бути закладено принцип, за яким особа, котра працює на одному підприємстві, може звільнятись від необхідності заповнення декларації, доручивши цей обов’язок самому підприємству.

«Така особа зможе дати доручення підприємству заповнювати її декларацію про доходи і направляти до Міністерства доходів і зборів. Це світова практика. Ми орієнтуємося не на тотальність декларування, а на розширення бази оподаткування. Припустимо, ми отримаємо 20 мільйонів декларацій. І що ми з ними робитимемо? Тут питання саме в побудові системи повторної перевірки баз даних, електронного аудиту», — зазначив глава відомства Олександр Клименко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За словами Міністра, модель, за якою звітуватимуть незаможні та пенсіонери, Міндоходів планує обговорити з громадськістю, обравши таким чином оптимальну модель.

Як наголосив Олександр Клименко, вивчаючи світовий досвід загальнообов’язкового декларування, фахівці відомства зауважили, що деякі країни встановлюють вікові винятки щодо обов’язкового подання декларації або обмеження для окремих соціальних груп — студентів, безробітних, незаможних.

«Звісно, що до людини, яка одержує одну пенсію, у Міністерства запитань не буде. Але тут також не все однозначно. За нашими даними, в Україні 104 тисячі громадян віком понад 65 років володіють інвестиційними активами на суму більше ніж 43 млрд. грн. Чи можемо ми однозначно у такому разі виключити їх із декларування? Тут, швидше, треба говорити не про вік, а про джерело отримання доходів», — сказав Міністр.

Крім того, за його словами, Міндоходів України планує винести на суд громадськості питання визначення порогу для загальнообов’язкового декларування.

«Є варіанти і до 100 тисяч, і до 200 тисяч, і до 400 тисяч гривень. Якраз цей момент ми пропонуємо винести на обговорення громадськості... І знову-таки — це не принципове питання. Ми можемо розпочати з одного порогу, а потім опустити його чи підняти, якщо вбачатимемо необхідність. Це світова практика», — додав Міністр.

Очільник відомства пообіцяв, що до кінця 2013 р. на громадське обговорення буде винесено декілька моделей загальнообов’язкового декларування доходів.

«Ми прагнемо того, щоб зробити процес декларування максимально простим. Це важливо. В ідеалі платнику достатньо буде зайти в електронний кабінет, де вже буде сформовано декларацію. Йому залишиться лише підтвердити або відкоригувати дані й відправити їх, поставивши електронний підпис. І відразу ж за допомогою Інтернет-банкінгу сплатити гроші, витративши на всю процедуру не більше десяти хвилин», — додав він.


Інтерфакс-Україна

 

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42