Новини

«Заявок на відшкодування ПДВ фінансовими векселями до Міндоходів поки не надходило», — Олександр Клименко

20.11.2013 / 17:51
«Заявок на відшкодування ПДВ фінансовими векселями до Міндоходів поки не надходило», — Олександр Клименко

Заявок на одержання фінансових векселів для відшкодування податку на додану вартість до Міністерства доходів і зборів України станом на 15 листопада не надходило, жодного векселя на відшкодування не видано. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

За його словами, питання доцільності оформлення відшкодування ПДВ фінансовими казначейськими векселями залежатиме від інтересу підприємців до них.

«У цьому питанні необхідно відштовхуватися не стільки від позиції МВФ, скільки від інтересу підприємців. Якщо такий механізм бізнесу буде потрібно, він ним скористається. Станом на 15 листопада заявок на одержання відшкодувань ПДВ векселями не надходило. Відповідно зрозуміло, що станом на 15 листопада жоден вексель на відшкодування не видано. Що зміниться надалі? Давайте подивимося, чи буде до кінця року затребувано цей механізм, і вже потім дійдемо висновків», — сказав глава Міндоходів.

Як повідомлялося, у рамках прийнятих Верховної Радою України законів казначейські векселі планувалося випускати для реструктуризації бюджетної заборгованості на 1 січня 2013 р., у тому числі з різниці в тарифах на теплову енергію та водопостачання, і підтвердженого відшкодування ПДВ на суму понад 500 тис. грн.

Кабінет Міністрів України вже затвердив три граничні суми випуску векселів у кожному із сегментів: для оформлення заборгованості з відшкодування ПДВ — до 12,03 млрд. грн., для реструктуризації бюджетного боргу — до 3,6 млрд. грн., для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію — до 2,85 млрд. грн.

Місія Міжнародного валютного фонду за підсумками роботи в Україні наприкінці жовтня схвалила поставлену українськими владою мету погасити цю заборгованість, однак рекомендувала робити це традиційними методами, оскільки використання векселів підірве фіскальні показники в наступні роки.