Новини

Міндоходів України за 10 місяців збільшено відшкодування ПДВ на 15,3%

20.11.2013 / 17:56
Міндоходів України за 10 місяців збільшено відшкодування ПДВ на 15,3%

Міністерство доходів і зборів України у січні — жовтні 2013 р. збільшило відшкодування податку на додану вартість до 45,6 млрд. грн., що на 15,3% перевищує показник аналогічного періоду 2012 р.

Як повідомив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», в автоматичному режимі за цей період відшкодовано 19,7 млрд. грн. За його словами, зменшуються залишки невідшкодованих сум, які оскаржуються в судовому порядку.

«Якщо на початку року ця сума становила 7,2 млрд. грн., то зараз — 4,75 млрд.», — наголосив Міністр.

При цьому Олександр Клименко відзначив, що Міндоходів беззастережно виконує доручення Президента України Віктора Януковича щодо викорінення практики збирання податків авансом і недопущення затримки бюджетного відшкодування ПДВ.

«Президент акцентував увагу на необхідності продовження роботи в цьому напрямі відповідно до очікувань бізнесу, на недопущенні проблем з відшкодуванням ПДВ. І ми беззастережно виконуємо його доручення», — завірив керівник відомства.

Говорячи про переплати з податку на прибуток, Міністр наголосив, що Міндоходів не є прихильником механізмів виконання планів і наповнення дохідної частини бюджетів за рахунок переплат. «Необхідно враховувати, що цього року було змінено порядок сплати податку на прибуток. З 1 січня 2013 р. введено авансову сплату податку на прибуток і річне декларування (платники податку щомісяця сплачують авансовий внесок з податку в сумі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній рік; при цьому податкова декларація подається за річний звітний період. — ІФ). Вважаю, що це чіткий, зрозумілий для бізнесу механізм, який дає можливість планувати відрахування до бюджету», — додав він.

Як повідомлялося, Віктор Янукович за підсумками зустрічі з представниками Українського союзу промисловців і підприємців і Федерації профспілок України доручив Олександру Клименко підтримати підприємства, у яких виникла погроза неплатоспроможності у зв’язку з погіршенням фінансового стану через звуження ринків збуту продукції, шляхом надання розстрочення/відстрочення щодо грошових зобов’язань або податкового боргу. Відповідно до доручення Міністр зобов’язаний щокварталу до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, доповідати про хід виконання доручення.

Президент також доручив до 20 грудня 2013 р. провести аналіз досудових розслідувань випадків ухилення від сплати податків і зборів за результатами проведених органами доходів і зборів перевірок, за якими прийнято у встановленому порядку податкове повідомлення-рішення, і негативних наслідків такої практики для платників податків.

Міндоходів також має бути прийнято низку невідкладних заходів щодо викорінення практики збирання податків авансом, а також щодо недопущення затримки бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 12 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42