Новини

Понад 358 тис. власників нерухомості провели звірку майна

27.11.2013 / 10:25
Понад 358 тис. власників нерухомості провели звірку майна

Територіальними органами Міндоходів надіслано майже 678 тис. запрошень власникам житлової нерухомості щодо звірки кількості об’єктів житлової нерухомості та розмірів їх житлової площі. Більше половини запрошених, понад 358 тис. осіб, таку звірку вже провели.

Громадяни не лише перевіряли відповідність своїх даних, зазначених у документах про право власності, з інформацією у базі даних Міндоходів, а й визначали «пільгові» розміри майна.

Згідно із законодавством власники мають пільгу щодо сплати податку на нерухомість, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир — 120, будинків — 250, квартир і будинків — 370 м2.

Під час звірки громадяни мали змогу визначити розміри такого майна, а також розрахувати суму податку на нерухомість, яку потрібно буде сплатити за ті метри, на які пільга не поширюється.

Такі попередні розрахунки, впевнені в Міністерстві, дадуть можливість уникнути певних непорозумінь у наступному році, коли настане час сплачувати нараховані суми податку.

Провести звірку громадяни за власним бажанням можуть до 31 грудня 2013 р. включно. Якщо звірку не буде проведено, то податок нараховуватиметься відповідно до інформації, наявної в Міндоходів України.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 р. набрала чинності норма Податкового кодексу України, згідно з якою житлова нерухомість, що перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі нерезидентів), обкладається податком.


Прес-служба Міндоходів України