Новини

Бізнес не хоче, щоб адмініструванням ЄСВ знову займався Пенсійний фонд

27.11.2013 / 10:32
Бізнес не хоче, щоб адмініструванням ЄСВ знову займався Пенсійний фонд

Передача функції адміністрування єдиного соціального внеску від Пенсійного фонду до Міндоходів України була правильним кроком.


Система множинних державних органів себе в Україні вже вичерпала. Таку думку озвучив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Сергій Кіщенко під час засідання «круглого столу».

Водночас фахівець звернув увагу на нелогічність покладання відповідальності на платників податків у випадку, наприклад, помилок Пенсійного фонду під час передачі даних до територіальних органів Міндоходів, при некоректному зазначенні державними органами реквізитів по платежах тощо.

Радник президента Торгово-промислової палати України, партнер юридичної фірми «ОМП» Дмитро Михайленко також вважає виправданою ставку на модель адміністрування єдиного соціального внеску Міністерством доходів і зборів України, як зрештою в цілому об’єднання податкової з митницею. Хоча фахівець і наголосив, що рівень координації дій між податківцями та митниками має підвищуватися, у тому числі в контексті узгодження митної вартості товарів та їх оцінки в рамках контролю держави за трансфертним ціноутворенням.

Голова податкового комітету Європейської Бізнес Асоціації, керівник податково-юридичної практики компанії «Ернст енд Янг» в Україні Володимир Котенко висловив думку, що система множинних державних органів себе в Україні вже вичерпала. І майбутнє - саме за їх укрупненням, що має сприяти активнішому їх реформуванню та підвищенню мобільності.