Новини

Міндоходів контролюватиме етичність поведінки своїх співробітників

29.11.2013 / 15:15
Міндоходів контролюватиме етичність поведінки своїх співробітників

Міністерство доходів і зборів України створить спеціальний структурний підрозділ, на який буде покладено функцію комплаєнсу і контролю за дотриманням співробітниками Міністерства професійних та етичних стандартів.

Структура і принципи роботи підрозділу отримали схвальні відгуки міжнародних експертів під час презентації у рамках 30-ї Міжнародної конференції «Foreing Corrupt Practies Act (FCPA)», яка пройшла у Вашингтоні (США). Українську делегацію на цьому заході очолював начальник Головного управління внутрішньої безпеки Міндоходів України Олександр Стетюха.

За його словами, на основі п’ятирічного Стратегічного плану розвитку Міністерства доходів і зборів, розробленого спільно з експертами компанії PricewaterhouseCoopers, у відомстві проводиться системна робота щодо формування нульової терпимості до корупції. Так, у поточному році здійснено близько 2,9 тис. службових перевірок та розслідувань за фактами правопорушень у сфері службової діяльності, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 957 осіб, з яких 129 звільнено.

За оцінками фахівців Міністерства, створення нового комплаєнс-підрозділу дасть можливість підвищити якість профілактичної роботи з попередження корупційних проявів та службових правопорушень з боку співробітників Міністерства.

Іноземні фахівці високо оцінили результати роботи Міндоходів України у сфері протидії корупції та висловили готовність надавати консультативні послуги для формування спільної політики боротьби з хабарництвом.

Зокрема, з керівництвом міжнародної організації Transparency Iinternational досягнуто домовленостей щодо аналізу розробленої Міністерством антикорупційної стратегії. На думку президента Transparency Іnternational у США Клавдії Дюма, таке співробітництво дасть змогу сформувати більш об’єктивну оцінку України в рейтингу світової корупції, який щорічно складає організація.

Крім цього, українською делегацією було досягнуто домовленостей з представниками Служби внутрішніх доходів США та Міністерством юстиції США щодо створення умов для більш активного обміну інформацією та оперативної взаємодії сторін у питаннях боротьби з корупцією і відмиванням доходів, отриманих незаконним шляхом.


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42