Новини

Звернення Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка з приводу Міжнародного дня боротьби з корупцією

10.12.2013 / 17:33
Звернення Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка з приводу Міжнародного дня боротьби з корупцією

Шановні колеги та співвітчизники!

Сьогодні, 9 грудня, коли в усьому світі відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією, я хочу ще раз наголосити: нульовий принцип терпимості до корупційних проявів став одним з основних принципів у роботі Міністерства доходів і зборів України.

Повірте, мене особисто як людину і громадянина нашої держави, керівника 56-тисячного колективу факти корупції в нашому суспільстві не просто засмучують, а викликають обурення. Особливо коли я чую від інвесторів, представників бізнесу, що в Україні не можна цивілізовано вести бізнес через високі корупційні ризики. Тому колектив Міністерства сьогодні налаштований на те, щоб змінити це сумне реноме.

Було прийнято принципове рішення підійти до питання боротьби з проявами корупції всебічно та системно. За допомогою експертів світового рівня створено антикорупційну стратегію Міністерства доходів і зборів України, яка охоплює всі етапи роботи — від профілактики до виявлення та реагування на факти корупції. Ми ставимо собі на меті заздалегідь усунути причину службових правопорушень, а не просто боротися з наслідками.

Тому ми плануємо, по-перше, надалі розвивати електронні сервіси, максимально скорочувати персональні контакти між платниками та фахівцями Міндоходів України. Необхідним кроком у цьому напрямі вважаю запровадження дистанційних електронних перевірок, подальший розвиток електронних сервісів для подання електронної звітності.

По-друге, ми максимально автоматизуємо процеси всередині Міністерства, щоб звести до мінімуму ймовірність неправомірного використання службового становища окремими працівниками.

По-третє, постійно йде робота з колективом. Незабаром запрацює новий підрозділ Міністерства — Департамент службової етики, на який буде покладено функцію внутрішнього аудиту, контролю за тим, як наші співробітники дотримуються професійних та етичних стандартів. У серпні було прийнято спеціальний Кодекс етичної поведінки співробітника Міністерства. Крім того, персональну відповідальність за мікроклімат у колективі, за формування негативного ставлення до корупційних проявів покладено на кожного керівника в кожному регіоні.

Не менш важливу частину нашої антикорупційної стратегії складає взаємодія із суспільством. Я щиро вдячний тисячам небайдужих громадян, які допомагають нам виявляти проблемні моменти в колективі та попереджати правопорушення. Кожна четверта скарга на неправомірні дії працівників Міндоходів надійшла через інтерактивний сервіс «Пульс». Нинішнього року ми отримали через цей сервіс 260 повідомлень про службові правопорушення, бездіяльність чи перевищення повноважень з боку наших співробітників, з них 32 повністю або частково підтвердились. У цих випадках ми були безапеляційні в прийнятті кадрових рішень.

Підрозділами внутрішньої безпеки Міністерства за 11 місяців 2013 року в цілому проведено більше 3000 службових розслідувань, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 1000 співробітників, 130 порушників було звільнено.

Вважаю, що боротьба з корупцією — це завжди вулиця з двостороннім рухом. Відчувати свою відповідальність мають не лише державні службовці, а й ті громадяни, які прагнуть таким чином вирішити своє питання в обхід закону.

Якщо ми, українці, усвідомлюємо себе європейською нацією, то ми повинні прийти до абсолютного відторгнення корупції на рівні суспільної свідомості. І я вірю, що це можливо.


З повагою
Міністр доходів і зборів України
Олександр Клименко