Новини

Міндоходів не перевірятиме малий та середній бізнес у 2014 році

12.12.2013 / 10:09
Міндоходів не перевірятиме малий та середній бізнес у 2014 році

Мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу буде продовжено у 2014 році. Про це заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко під час зустрічі з більше ніж 400 підприємцями та експертами, присвяченій обговоренню питань спрощеної системи оподаткування.


«Мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу буде продовжено. Цю ініціативу висунуто бізнесом, і ми її підтримали. Упевнений, що цей крок надасть підприємцям, які працюють за спрощеною системою оподаткування, стимулів для зростання й розвитку, що, у свою чергу, сприятиме збільшенню відрахувань до бюджету», — поінформував Олександр Клименко.

Міністр також наголосив, що спрощена система оподаткування виправдала себе як у плані зростання підприємницької ініціативи, так і з точки зору надходжень до бюджету.

За словами Міністра, на сьогодні за спрощеною системою працюють майже 1,5 млн. суб’єктів господарювання. Лише за останній рік новими платниками єдиного податку стали понад 62 тис. підприємців. Найінтенсивішно — на 23% — протягом року збільшувалася кількість підприємців третьої групи, за якою зараз працюють майже 300 тис. платників.

«Ураховуючи ті побоювання, які висловлював бізнес під час податкового майдану, вважаю це показовим результатом правильності прийнятих два роки тому рішень. І хоча податки і збори від малого і середнього бізнесу сьогодні забезпечують близько 2% від загальних надходжень до бюджету, ми високо цінуємо ваш внесок у національну економіку», — наголосив Олександр Клименко.

Міністр запевнив, що робота над дерегуляцією, спрощенням податкових і митних процедур для малого та середнього бізнесу продовжиться й у наступному році.

Зокрема, з 2014 р. підприємці, які працюють за спрощеною системою оподаткування, отримають можливість ведення в електронному вигляді книг обліку доходів і витрат. Це дасть можливість автоматично на підставі даних книги подавати податкову звітність у режимі он-лайн. Окрім цього, з 1 січня підприємці-«спрощенці» першими зможуть оцінити переваги такої новації, як сервіс електронних перевірок. Ця процедура забезпечить проведення аудиту бухгалтерської звітності дистанційно, не відволікаючи підприємця від його основної діяльності. З 2015 р. цю можливість отримають усі представники малого та середнього бізнесу, а з 2016 р. — й інші платники податків.


Прес-служба Міндоходів України