Новини

З 2014 року платники з позитивною податковою історією отримуватимуть відшкодування ПДВ за 11 робочих днів

13.12.2013 / 10:29
З 2014 року платники з позитивною податковою історією отримуватимуть відшкодування ПДВ за 11 робочих днів

З 1 січня 2014 р. підприємства з позитивною податковою історією отримають можливість проходити прискорену процедуру відшкодування податку на додану вартість. Для них термін камеральної перевірки, що є обов’язковим елементом процедури відшкодування ПДВ, буде скорочено з 20 до 5 днів.


Міністерство доходів і зборів України підготувало проект наказу, яким визначаються порядок та критерії, за якими підприємствам присвоюватиметься статус платника з позитивною податковою історією.

Міндоходів планує надавати відповідний статус за результатами автоматизованого аналізу податкової звітності до 1 числа кожного звітного (податкового) місяця починаючи з 2014 р. Зараз фахівці Міністерства завершують розробку програмного забезпечення, яке в автоматичному режимі визначатиме відповідність поданих звітів критеріям, затвердженим Податковим кодексом України та постановою Кабінету Міністрів України.

Зокрема, право на отримання позитивного статусу матимуть платники ПДВ, які протягом останніх трьох років декларували суми бюджетного відшкодування, забезпечують своєчасне подання звітності та не мали випадків анулювання реєстрації платника ПДВ.

Окрім того, претенденти на цей статус мають відповідати критеріям, необхідним для автоматичного відшкодування податку на додану вартість. Нагадаємо, такі суб’єкти господарювання мають регулярно подавати звітність, не перебувати у процедурі банкрутства, не мати податкового боргу та платити своїм найманим працівникам щонайменше 2,5 мінімальної зарплати.

За оцінками фахівців відомства, виокремлення підприємств з позитивною податковою історією сприятиме спрощенню адміністрування податків для сумлінних платників та підвищенню ефективності системи відшкодування ПДВ у цілому.


Прес-служба Міндоходів України